ایجاد تعامل سازنده و ارزشمند پرسنلی با بهره برداران بخش کشاورزی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: وجود نظم و تعامل پرسنلی جهاد کشاورزی استان کردستان با بهره‌برداران این بخش موفقیت های استان کردستان را در کشور تضمین کرده است.
1398/05/05

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در جلسه  شورای اداری سازمان جهادکشاورزی استان کردستان که با حضور مدیرکل امور اداری وزارت جهادکشاورزی، مدیران و معاونین ستادی برگزار شد اظهار کرد : در چند سال اخیر نظم بسیار خوبی به لحاظ پرسنلی و اداری در وزارت جهادکشاورزی ایجاد شده است که می تواند موفقیت های وزارت جهاد کشاورزی را در اینده کشور تضمین نماید.

وی افزود: یکی از راهکارهای موفقیت در جهاد کشاورزی کردستان ایجاد تعامل سازنده و ارزشمند پرسنلی با بهره برداران بخش کشاورزی استان است که این استان را در رتبه های برتر کشوری قرارداده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: به دلیل اهمیت کشاورزی در اقتصاد استان کردستان مطالبات  این بخش بسیار زیاد است که با

پیگیری های مناسب معاون توسعه مدیریت و منابع جهاد کشاورزی استان و عنایت  همیشگی مدیرکل امور اداری وزارت جهاد کشاورزی برای اجرایی شدن این  مطالبات در  استان از سوی وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است.

وی تاکید کرد:یکی از امتیاز های جهاد کشاورزی استان کردستان حضور نیروهای انسانی با مدیریت عالی در معاونت های ستادی جهاد کشاورزی استان کردستان است که در این میان می توان به معاونت توسعه مدیریت و منابع جهاد کشاورزی استان اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد : اهمیت و نقش مهم  جهاد کشاورزی کردستان در اقتصاد استان انگیزه بسیارخوبی در این بخش ایجاد کرده و نیروی انسانی در این بخش با همه توان و ظرفیت خود نسبت به ارائه خدمت به بهره برداران این بخش اقدام می کنند.

خالد جعفری یادآورشد: جهاد کشاورزی استان به لحاظ اقتصادی در میان ادارات از اهمیت فراوانی برخوردار است براین اساس تعامل و همکاری های خوبی نیز وجود دارد که جهاد کشاورزی استان را در راستای ارائه خدمت بیشتر و تحقق اهداف این بخش یاری می دهد.

وی درادامه عنوان کرد: شاید کاردر ادارات دیگر  براساس یک روش روتین خاص انجام شود اما در بخش کشاورزی اگر انگیزه و خلاقیت نباشد نمی تواند خدمات خود را به بهترین نحو ارائه دهد.

وی با اشاره به کسب رتبه های برتر کشاورزی استان در کشور اظهار داشت: در سالهای اخیر جهاد کشاورزی استان کردستان به جایگاه بسیار خوبی درتولید محصولات کشاورزی از جمله توت فرنگی سیب زمینی و گندم رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان افزود:جایگاه دوم کردستان در  تولید گندم،  باوجود فقط 32 هزار هکتار اراضی آبی، رتبه دوم سهم تولید گندم در کشور را به خود  اختصاص داده است.

وی ادامه داد: استان کردستان سال گذشته با تولید  یک میلیون و 150هزار تن گندم وخرید تضمینی 1میلیون 27 هزار تن رتبه های برتر کشور را کسب نموده و در سالجاری نیز تا این  مقطع خرید تضمینی مناسبی انجام شده و تنها استانی  که در حال رقابت با کردستان است  استان خوزستان بوده  که به دلیل اراضی فراوان آبی جلوتر استان کردستان میباشد .

جعفری اذعان داشت : در استان کردستان بخش کشاورزی علاوه بر  زحمات دیم کاران با برخورداری از نیروی مستعد انسانی، از بهره وری تولید  مناسبی برخوردار است.

وی انجام اقدامات ترویجی، حضور کارشناسان جهاد کشاورزی در روستاها برای نظارت بر تولیدات محصولات کشاورزی و خدمات رسانی را از عوامل مهم موفقیت در این بخش عنوان کرد و گفت :سال گذشته استان کردستان با تحویل گندم 51 هزار نفر گندمکار، رتبه اول کشور را در میانگین تحویلی گندم راکسب کرده است.

وی تاکید کرد: باتوجه به برنامه های خوبی که در حوزه های مختلف زراعت، باغبانی، امور دام و صنایع برای استان دردست انجام داریم می طلبد بخش دولتی توجه ویژه تری به کشاورزی استان کردستان داشته باشد.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان،تجهیز مراکز یکی دیگر از اقدامات خوب جهاد کشاورزی بود و کمک هایی که به لحاظ نیروی انسانی شد، اثر بخشی بسیار خوبی داشته است.

وی یاداوری شد: استان کردستان عشایر ندارد و جمعیت روستایی ثابت هستند و حضور مستمر در روستاها حتی باوجود مشکلات تردد لازم و ضروری می باشد براین اساس کماکان نیازمند توجه ویژه به استان کردستانیم.

جعفری تصریح کرد :به  دلیل تعامل مناسب و بسیار خوب بخش کشاورزی استان کردستان با بهره برداران این بخش از استان‌های بدون حاشیه بودیم معاونت توسعه مدیریت منابع جهاد کشاورزی استان کردستان نظم بسیار خوبی به لحاظ اداری و پرسنلی در جهاد کشاورزی استان کردستان ایجاد کرده است.

تعداد مشاهده خبر23 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal