افتتاح پروژه تامین آب اراضی کانون توسعه خلیل آباد و آب باریک در الیگودرز
با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران، استاندار لرستان، نماینده مردم الیگودرز در مجلس، پروژه تامین آب اراضی کشاورزی کانون توسعه خلیل آباد و آب باریک در شهرستان الیگودرز افتتاح و به بهره برداری رسید.
1398/05/03

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، این پروژه با اعتباری بیش از پنج میلیارد و 200 میلیون تومان اجرا شده است و با افتتاح آن نزدیک به 400 خانوار از عشایر منطقه از آن بهرمند می شوند.

در فاز اول این پروژه 120هکتار آبیاری بارانی اجرا شده و مزرعه زیر کشت سیب زمینی رفته است. اگر از هر هکتار 60 تن سیب زمینی برداشت شود و هرکیلو سیب زمینی 2000 تومان بفروش برسد120میلیون تومان از این مزرعه برای عشایر دینفع ‌کسب درآمد می شود.

این پروژه دارای بند انحرافی، سد رسوبگیر، خط انتقال آب با لوله بطول 13/5 کیلومتر، استخر ذخیره آب به حجم 2000مترمکعب، لوله گذاری خط اصلی بطول 3200 متر با لوله پلی اتیلن110میلی متری، لوله گذاری خطوط فرعی بطول 63 هزار متر با لوله پلی اتیلن 63 میلی متری، نصب 310عدد رایزرو کمربند و 75 عدد آبپاش است.

فاز دوم تامین آب اراضی آب باریک به مساحت 120هکتار در سال 98 توسط سازمان امور عشایر تامین اعتبار شده که عملیات اجرایی آن پس از مبادله موافقتنامه و انتخاب پیمانکار آغاز می شود.

مدیر کل عمران و امور زیر بنایی سازمان امور عشایر، فرماندار الیگودرز و جمعی از مسوولین دستگاه های اجرایی استانی و شهرستانی و عشایر منطقه در مراسم افتتاح این پروژه حضور داشتند.

تعداد مشاهده خبر121 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal