فعالیت 25 صندوق اعتبارات خرد ویژه زنان روستایی در استان زنجان
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، از فعالیت 25 صندوق اعتبارات خرد ویژه زنان روستایی در استان خبر داد.
1398/05/03

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی زنجان،‌ سولماز حدادی تصریح کرد: این پروژه در سطح استان زنجان از سال 1375 با تشکیل یک صندوق در شهرستان ابهر آغاز و در حال حاضر تعداد 25 صندوق با یک هزار و 80 نفر عضو در مناطق مختلف استان فعالیت دارند.

وی عنوان کرد: صندوق اعتبارات خرد تشکلی از زنان روستایی است که در راستای فعالیت در امور کشاورزی ویژه زنان در روستا تشکیل و ضمن توانمندسازی زنان روستایی و هدایت فعالیت آنان در امر تولید در بخش کشاورزی در زمینه تامین منابع مالی مورد نیاز آن‌ها حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

این مسوول خاطرنشان کرد: به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز اعضای صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی برای فعالیت در بخش کشاورزی طی دو سال اخیر با هماهنگی صندوق کارآفرینی امید نسبت به ارایه تسهیلات لازم به آن‌ها اقدام شده و تاکنون تسهیلات کم‌بهره به 13 صندوق استان تعلق یافته است.

حدادی افزود: مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان پس از تاسیس هر صندوق و تعیین اعضای هیات مدیره آن نسبت به هماهنگی و اجرای برنامه‌های آموزشی توانمندسازی ارکان صندوق‌ها با اولویت آشنایی آنان با مسائل مالی و حسابداری، آموزش تسهیلگری و ترویج مهارت‌های شغلی روستایی در بخش کشاورزی پیگیری و اقدام لازم را به عمل می‌آورد و اعضا پس از کسب توانمندی لازم نسبت به دریافت تسهیلات اعطایی به صندوق اقدام و در حوزه‌های آموزش دیده از جمله ایجاد باغچه‌های خانگی، فرآوری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی، تولید محصول سالم و استاندارد، پرورش گل و گیاهان زینتی، ایجاد گلخانه‌های کوچک خانگی و پرورش طیور شروع به فعالیت می‌کنند.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
خبر_0
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal