720 میلیارد ریال مطالبه گندم‌کاران آذربایجان‌غربی پرداخت شد
رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: با شروع فعالیت مراکز خرید گندم مازاد بر نیاز گندمکاران ، تاکنون 720 میلیارد ریال از مطالبه گندم‌کاران استان پرداخت شده است.
1398/05/03

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، رسول جلیلی مجموع گندم خریداری شده به صورت تضمینی را 171 هزار تن  اعلام کرد و افزود: تاکنون این مبلغ بابت خرید 161 هزار تن گندم خوراکی از زارعین  توسط63 مرکز خرید دولتی و 10 هزار تن گندم بذری توسط  7 شرکت  تولید و فراوری بذر در استان به حساب گندمکاران واریز شده است.

وی با بیان این که احتمال افزایش 30 درصدی تولید محصول گندم نسبت به سال گذشته به علت بارش‌های مطلوب بهاره وجود دارد، ادامه داد: امسال پیش‌بینی می‌شود 700 هزار تن گندم در سطح آذربایجان‌غربی تولید و بیش از 600 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط مراکز خرید دولتی خریداری شود.

جلیلی با بیان این که بیشترین میزان خرید تا کنون از مراکز خرید واقع در شهرستان‌های نقده، بوکان، مهاباد و ارومیه انجام شده است، بیان کرد: خرید تضمینی محصولات کشاورزی با توجه به وضعیت موجود بازار و سیاست‌های اتخاذ شده از سوی دولت همه ساله با هدف حمایت از کشاورزان و تولید کنندگان و جلوگیری از متضرر شدن فعالان این بخش انجام می‌شود.

وی یادآور شد: مراکز خرید استان از ساعت هشت صبح تا هشت عصر فعال است و خرید گندم از کشاورزان بر اساس اطلاعات موجود در سامانه بهره‌برداران انجام می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: خروج گندم به خارج استان ممنوع بوده و در صورت مجوز از شرکت غله و خدمات بازرگانی استان بلامانع است و در این راستا با همکاری نیروهای انتظامی و سایر مراجع نظارتی استان از قاچاق گندم توسط افراد سودجو و فرصت طلب جلوگیری می‌شود.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal