بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام از منطقه عشایری لار در استان تهران
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام از منطقه عشایری و پارک ملی لار در استان تهران بازدید کرد.
1398/05/02

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، رضایی معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام به همراه ذوالفقاری رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، شریف معاون بهبود تولیدات دامی استان، مدیر امور عشایر استان تهران و سایر مسئولان از منطقه عشایر و پارک ملی لار دیدن کردند.

در این مراسم، عشایر منطقه لار در این مراسم با مسئولان گفت و گو کردند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در حاشیه این بازدید اظهار داشت: دشت لار شمیرانات هر سال میزبان خانواده های عشایر از استان تهران است و امسال نیز 90 هزار راس دام به دشت لار شمیرانات وارد شده اند و در این دشت نگهداری می شوند.

ذوالفقاری ادامه داد: 550 خانوار عشایر در ییلاق دشت لار زندگی می کنند که از سال های گذشته تاکنون تلاش شده برخی نیازهای آنان در این دشت تامین شود.

دشت لار در سال 54 به عنوان پارک ملی لار تبدیل شد و وسعت لار درحدود 73 هزار و 500 هکتار است که بر اساس مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست از سال 61 به عنوان منطقه حفاظت شده اداره می‌شود و از سال 70 بعضی از مناطق آن برای شکار و تیراندازی ممنوع اعلام شد.

همچنین استان تهران حدود 3 هزار خانوار عشایری دارد که این جامعه تولید کننده بیش از 67 هزار تن محصول تولید و جهت عرضه روانه بازار مصرف کردند.

تعداد مشاهده خبر43 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal