پرداخت 259 میلیارد تومان کمک بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه بانکی به کشاورزان خسارت دیده از سیل
1398/05/02

تا تاریخ 31 تیرماه سال جاری مبلغ 259 میلیارد تومان در قالب کمک بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه بانکی به بخش کشاورزی شهرستان های خسارت دیده از سیل پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیر کل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: از این مبلغ پرداخت شده به خسارت دیدگان بخش کشاورزی 225 میلیارد تومان در قالب کمک بلاعوض و 34 میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات قرض الحسنه بانکی بوده است.

مهندس محمد موسوی با اشاره به تشکیل 170 هزار پرونده به مبلغ 2 هزار و 134 میلیارد تومان برای بخش کشاورزی خسارت دیده از سیل، اظهار داشت: تا 31 مرداد ماه امسال 131 هزار و 347 پرونده خسارت دیدگان بخش کشاورزی به مبلغ 746 میلیارد تومان، بازدید میدانی و در کمیته تخصصی شهرستان، تایید خسارت شده که از این تعداد 76 هزار پرونده به مبلغ 456 میلیارد تومان به تصویب کارگروه استانی رسیده است.

وی افزود: پرونده هایی که از سوی کارگروه استانی مورد بررسی قرار گرفته اند مربوط به شهرستان های خسارت دیده از سیل در استان های خوزستان، لرستان، گلستان، مازندران، کرمانشاه، کردستان، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، تهران، همدان، مرکزی، زنجان، آذربایجان غربی، سمنان، فارس، گیلان و یزد می شود.

موسوی در مورد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی نیز تصریح کرد: در مدت یاد شده 61 هزار و 233 پرونده به مبلغ 490 میلیارد تومان به بانک های عامل توسط سازمان جهاد کشاورزی استان های خسارت دیده معرفی شده اند.

وی افزود: از این تعداد پرونده معرفی شده برای 2440 پرونده، مبلغ 34 میلیارد تومان به خسارت دیدگان از سوی بانک های عامل تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی اذعان داشت: بانک های کشاورزی، ملی، سپه، توسعه تعاون، تجارت و رفاه کارگران پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی را آغاز کرده اند.

وی خاطر نشان کرد که پرونده های معرفی شده به بانک ها برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه از سوی سازمان های جهاد کشاورزی استان های خسارت دیده خوزستان، گلستان، لرستان، مازندران، کرمانشاه، کردستان، سمنان، فارس، البرز، همدان، آذربایجان غربی و یزد صورت گرفته است.

تعداد مشاهده خبر177 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal