نقش مدیریتی کارشناسان پهنه در عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بخش شیلات
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، به نقش مدیریتی و جایگاه ویژه کارشناسان پهنه در پیشبرد اهداف مورد نظر در عرصه تولید در بخش شیلات و امور آبزیان تاکید کرد.
1398/04/31

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس قاسم جعفروند در کارگاه آموزشی منطقه‌ای اهر گفت: از کارشناسان پهنه توقع داریم در راستای عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بخش شیلات، کلیه ظرفیت‌های موجود و قابل دسترس که منجر به رونق تولید در حیطه فعالتشان می‌شود را از جمله منابع آبی در دسترس و قابل سرمایه‌گذاری را شناسایی و معرفی کنند.

وی افزود: از کارشناسان پهنه‌ها می‌خواهیم تلاش کنند تا روش‌های نوین مثل مکانیزه کردن واحدهای تولید و پرورش آبزیان را جهت بهره‌وری آب، ارتقای تولید و افزایش راندمان فعالیت شیلاتی وارد سیستم‌های تولید شوند و بررسی کنند به چه علت تولید کننده‌ای در یک پهنه از یک لیتر آب دو تن تولید دارد و در پهنه دیگر با همان شرایط تولید کننده دیگر دو و نیم تن تولید می‌کند؟ اینجاست که باید آموزش و ترویج نقش عملی خود را به خوبی ایفا کند.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان به کارشناسان پهنه توصیه کرد برای استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شیلات در شهرستان حتی نباید از فعالیت واحدهای کوچک و خرد مثل مشاغل خانگی غافل شویم و برای کمک به اشتغالزایی و افزایش در آمد خانوارهای شهری و روستایی تکثیر و پرورش ماهیان زینتی را پیشنهاد داده‌ایم که با سرمایه کم و به راحتی انجام می‌گیرد.

وی با تشکر از برگزارکنندگان این کارگاه آموزشی بخصوص مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اهر از حمایت‌هایی که فرمانداری شهرستان در پیشبرد اهداف توسعه شیلات در منطقه انجام می‌دهند، ارتقای سهم محصولات شیلاتی در سبد خانوار را نیز از جمله وظایف مهم حاضرین در جلسه عنوان کرد و هدف از برگزاری چنین کارگاه‌هایی را هماهنگی و همراهی کلیه دست اندرکاران و عوامل اجرایی توسعه و رونق تولید در بخش شیلات و امور آبزیان در شهرستان دانست.

مدیر شیلات و امور آبزیان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در انتهای کارگاه آموزشی ترغیب سرمایه‌گذاری در بخش شیلات استان را هدف محوری و موجب رونق تولید در استان دانست و ضمن گلایه از برخی موانع و کم کاری ها در این مورد گفت: ما مسئول نه گفتن به مردم نیستیم، جهت گیری وزارت جهادکشاورزی تولید و امنیت غذایی در کشور است، هر مانعی که در مسیر تولید وجود داشته باشد باید از سر راه برداریم و فرصت خدمت به مردم کوتاه‌تر از آن است که فکر می‌کنیم بدین جهت کلیه مسئولین شهرستان و بخصوص کارشناسان پهنه، امور مربوط به جذب سرمایه گذاران و اقداماتی که برای صدور انواع مجوز فعالیت به آنان انجام می‌گیرد طوری نظارت و هدایت کنند که مسائل و مشکلات بسرعت رفع شوند و اگر موانعی وجود دارد و قابل حل در شهرستان نیست بررسی و به ستاد هماهنگی صدور مجوزها در استان انعکاس یابد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اهر نیز در جریان این کارگاه گزارشی در خصوص سیمای شیلات شهرستان مباحثی را ارائه و به تبیین مسائل و مشکلات و موانع تولید در این زیر بخش پرداخت.

در پایان اعضای شرکت کننده در کارگاه آموزشی از یک مزرعه تکثیر و پرورش ماهیان سرد آبی در شهرستان اهر بازدید کردند و با چرخه تولید و عرضه و مسائل مربوط به آن مستقیما آشنا شدند.

تعداد مشاهده خبر93 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal