صنایع تبدیلی ترشی و شوریجات در میناب افتتاح شد
یک واحد صنایع تبدیلی وغذایی درشهرستان میناب باظرفیت تولید سالانه 1400 تن انواع ترشیجات وشوریجات افتتاح وبه بهره برداری رسید.
1398/04/31

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، علی جابری گفت: کارخانه تولیدی ترشیجات و شوریجات کریمی واقع در شهرستان میناب روستای حاجی خادمی با استفاده از تسهیلات بانکی و میزان سرمایه‌گذاری 25000 میلیون ریال، زیربنای 1500 متر مربع در زمینی به مساحت 5000 متر مربع با حضور نماینده مردم حوزه شرق استان و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار، فرماندار شهرستان میناب و ریاست سازمان جهادکشاورزی به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: با به بهره‌برداری رسیدن این طرح زمینه اشتغال مستقیم برای 35 نفر فراهم شد. در حال حاضر این واحد تولیدی انواع ترشیجات و شوریجات با نام تجاری تک گون را به بازار عرضه می‌کنند.

جابری تصریح کرد: صنایع تبدیلی بخش کشاورزی به عنوان حلقه تکمیل کننده تولید مواد غذایی نقش بسیار مهمی در توسعه کمی و کیفی محصولات کشاورزی دارد.

وی اظهار داشت: این صنعت می‌تواند با اعمال تکنیک‌های مختلف با کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، فرآوری محصولات کشاورزی و تامین بخشی از کالاهای مورد نیاز، افزایش مدت نگهداری محصولات و فراهم آمدن زمینه‌های اشتغال و افزایش درآمد کشاورزان و دستیابی به تولید پایدار و امنیت غذایی در خدمت بخش کشاورزی باشد.

تعداد مشاهده خبر135 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal