تعیین قیمت مرغ با «صمت» است نه جهاد کشاورزی/ کمبود نداریم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه تعیین قیمت مرغ با سازمان صمت و تامین مرغ بر عهده جهاد کشاورزی است گفت: وضعیت ذخیره مرغ استان مطلوب است به طوری که بیش از 170 تن ذخیره داریم.
1398/04/30

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، منصور رضوانی‌جلال در رابطه با وضعیت قیمت مرغ در بازار با بیان این که رئیس تنظیم بازار رئیس سازمان صمت است و تعیین قیمت مرغ نیز با این مجموعه اظهار کرد: فقط تامین مرغ بر عهده جهاد کشاورزی است.

وی با بیان این که در حال حاضر در استان کمبود مرغ وجود ندارد، قیمت این محصول در بازار را 12 هزار و 900 تومان دانست و افزود: پشتیبانی امور دام مرغ را تا قیمت 12 هزار و 700 تومان مطابق با خط یک و خط دو خریداری می‌کند.

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان گفت: وضعیت ذخیره مرغ استان مطلوب است به طوری که بیش از 170 تن ذخیره داریم.

وی در ادامه در رابطه با قیمت سیب‌زمینی با بیان اینکه برداشت این محصول شروع شده است افزود: 400 هزار تن پایه سیب زمینی تابستانه داریم که با ورود آن به بازار قیمت‌ها کاهش خواهد داشت.

رضوانی‌جلال با بیان اینکه به دلیل وقفه در برداشت محصول سیب زمینی افزایش قیمت داشت افزود: برداشت سیب زمینی در همدان و سایر استان‌ها به دلیل سیل به تاخیر افتاد و این وقفه ایجاد شده عدم عرضه را در پی داشت و عدم عرضه باعث افزایش قیمت شد.

وی با بیان اینکه عرضه و تقاضا در تعیین قیمت محصولات تعیین‌کننده است ادامه داد: به هر میزان عرضه زیاد شود قیمت پایین آمده و تعادل پیدا می‌کند.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal