همکاری بخش خصوصی ایران و ایتالیا برای تولید محصولات کشت بافت و نهال گواهی شده
1398/04/30

نشست بررسی راهکارهای همکاری بخش خصوصی ایران و ایتالیا برای تولید محصولات کشت بافت و نهال گواهی شده با حضور نمایندگان دو کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در نشست با لوئیجی کاتالانا رئیس مرکز نهال گواهی شده ایتالیا، بر ضرورت همکاری بخش خصوصی دو کشور در زمینه تولید محصولات کشت بافت و نهال گواهی شده تاکید کرد و گفت: با حضور بخش خصوصی قطعا همکاری بین ایران و ایتالیا توسعه پیدا می کند.

در این نشست، رئیس مرکز نهال گواهی شده ایتالیا با اشاره به ساختار تولید نهال گواهی شده ایتالیا و اتحادیه اروپا، اظهار کرد: ایران از زیرساخت های تحقیقاتی و فنی خوبی در زمینه تولید نهال گواهی شده و کشت بافت برخوردار است.

وی با بیان این که دو مدل برای تولید نهال گواهی شده وجود دارد، افزود: گواهی های اروپایی و گواهی های شرقی، هر دو استاندارد هستند و کشور ایران از گواهی های شرقی استفاده می کند.

کاتالانو ادامه داد: همه‌ این گواهی ها مورد تایید فائو است و اصول ساختاری مشابه ‌ای دارد.

وی هدف از حضور خود در ایران را افزایش همکاری‌های مشترک در حوزه نهال گواهی شده عنوان کرد و ادامه داد: پیشنهاد همکاری دوجانبه در زمینه های مختلف در این بخش پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز نهال گواهی شده ایتالیا اولین مساله در حوزه نهال را تامین رقم گیاه کشت بافتی عنوان کرد و افزود: همچنین باید بررسی شود تا چه ارقام جدیدی برای دو کشور وجود دارد .

او ادامه داد: همچنین می‌توان انواع مباحث تکنیکی در مدیریت باغ نیز همکاری و تبادل نظر داشت.

رئیس مرکز نهال گواهی شده ایتالیا با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه های مختلف حوزه کشت بافت و نهال گواهی شده، گفت: در این دوره های آموزشی تکنیک های به روز در خصوص حفظ بهداشت، سلامت و افزایش کیفیت آن آموزش داده شود.

در این نشست، مقرر شد تا در آینده نزدیک تیم مشترک از ایران و ایتالیا تشکیل تا در زمینه‌های مشخص شده جزئیات همکاری اعلام و عملیاتی شود؛ همچنین این تیم بازدیدی را نیز از مراکز فعال ایتالیا خواهند داشت.

تعداد مشاهده خبر90 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal