عشایر در حوزه پدافند غیرعامل نقش بسیار تاثیرگذاری دارند
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: با توجه به توطئه دشمنان برای ضربه زدن به منافع اقتصادی کشور، عشایر در حوزه پدافند غیرعامل نقش بسیار تاثیرگذاری دارند.
1398/04/29

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی فندالی در نشست شورای اداری شهرستان شاهرود اظهار داشت: پراکنش عشایر در سطح کشور و نیز تنوع تولیدات آنان و تاثیرگذاری بسیار زیادشان در اقتصاد کشور موجب شده تا نقشه های دشمنان برای ضربه زدن به این بخش بی اثر شود.

وی با بیان اینکه دو میلیون و 700 هزار هکتار از مراتع در قلمرو عشایر شهرستان شاهرود است‌، افزود: در شهرستان ‌شاهرود12 طایفه با اصالت وجود دارد که نقش مثبت آنان در اقتصاد منطقه و استان سمنان برای همه روشن است.

قندالی با بیان اینکه در کشور 104 ایل با 552 طایفه مستقل عشایری وجود دارد، گفت: در حوزه اجتماعی اگر نماد رنگین کمان ایل و طوایف را تامین کنیم گنجینه ای از بوم گردی خواهیم داشت.

رئیس سازمان امور عشایر ایران عشایر را به عنوان نجیب ترین مردم با کمترین میزان توقع معرفی کرد و افزود: در جامعه عشایری تنها 4 درصد بیکاری وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار 1/8 درصد جمعیت کل کشور را عشایر تشکیل می دهند و 25 درصد گوشت کشور را تامین می کنند و با تولید 35 درصد از صنایع‌دستی کشورکمک فراوانی به اقتصاد ملی می‌کنند.

قندالی حمایت از این قشر بزرگ و ظرفیت عظیم را برای توسعه اقتصاد کشور امری مهم عنوان کرد و گفت: امروز میزان دسترسی به مناطق عشایری کشور بسیار افزایش‌یافته و به برکت انقلاب اسلامی امروز راه دسترسی به بیش از 95 درصد از مناطق عشایری کشور میسر است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران حمایت از عشایر را از اولویت‌های مهم نظام و دولت برشمرد و افزود: در حوزه عشایر کار جهادی و همراه با آگاهی به مردم محروم انجام می شود.

تعداد مشاهده خبر84 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal