عشایر برای دریافت آسان علوفه دام کارت بازرگانی دریافت کنند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان گفت: عشایر برای جلوگیری از مشکلات تامین علوفه مورد نیاز، خرید و یا حتی واردات علوفه باید کارت بازرگانی دریافت کنند.
1398/04/29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان امور عشایر ایران، سیدحسن میرعماد در نشست بررسی مشکلات عشایر دامغان با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران در فرمانداری دامغان، اظهار داشت: عشایر باید به سمتی حرکت کنند که برای تهیه و یا واردات علوفه دام از خارج کشور، با دارا بودن کارت بازرگانی، به صورت انفرادی اقدام کنند.

وی افزود: عشایر دامغان با توجه به میزان تولیدات و تعداد دام، از وضعیت خوبی در استان سمنان برخوردار هستند که پس از مهدیشهر و شاهرود، بیشترین دام استان را دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان اظهار داشت: قنات ها در مناطق عشایری روستاهای رشم و معلمان دامغان دارای مشکل است و بهبود وضعیت آبی این مناطق به تخصیص اعتبار ملی و یا شهرستانی نیاز دارد.

میرعماد ادامه داد: با توجه به مشکلات موجود در شهرستان، ضرورت دارد تا در کنار اعتبارات ملی و استانی، اعتبار لازم از محل ارزش افزوده دامغان برای عشایر این منطقه در نظر گرفته شود.

وی به ضرورت ایجاد انبار ذخیره سازی علوفه دام برای توزیع بین دامداران تاکید کرد و گفت: هیچ لزومی ندارد عشایر مناطق جنوب دامغان برای دریافت علوفه به شمال شهرستان مراجعه کنند، بلکه باید در روستاهای منطقه سرکویر با ایجاد انبار، مشکل عشایر را به حداقل رساند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان به اقدامات بخش کشاورزی در دامغان اشاره کرد و گفت: سال 97 مبلغ 300 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در بخش کشاورزی شهرستان دامغان هزینه شد.

میرعماد گفت: 170 میلیارد ریال اعتبار ملی در امور زیربنایی کشاورزی و در کنار آن، هفت میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار به منظور بازسازی 16 رشته قنات در سال 97 در دامغان هزینه شد.

تعداد مشاهده خبر84 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal