زنان عشایری نیازمند حمایت های بیشتر در وام های اشتغال زایی هستند
1398/04/29

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: زنان عشایری نیازمند حمایت‌های بیشتر در وام های اشتغال زایی در زمینه تولید صنایع دستی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، سیده فاطمه ذوالقدر در بازدید از مناطق عشایری دشت لار در گفتگو با عشایر نیوز، اظهار داشت: در تفریغ بودجه سال 98 مصوبات خوبی را برای بخش عشایر داشته ایم که یکی از این مصوبات اختصاص سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر بوده است.

وی افزود: همچنین وام‌هایی که به زنان سرپرست خانوار با اولویت عشایر از صندوق کارآفرینی امید تخصیص داده می شود و برخورداری عشایر از بیمه از دیگر مصوبات بوده است.

این عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به ارتباط خوبی که بین سازمان امور عشایر و مجلس وجود دارد؛ اظهار داشت: عمده مشکلات عشایر در بحث تولیدات، رسیدن محصولات تولیدی آنان به صورت مستقیم به مصرف کننده است.

ذوالقدر با بیان اینکه عشایر از وجود واسطه ها خسته شده اند و ضرر می کنند، بیان داشت: توزیع مستقیم محصولات عشایر برای مصرف کننده هم در قیمت تاثیرگذار است و هم باعث رونق و رشد تولید خواهد شد و حتی باید به فکر صادرات محصولات عشایر بود.

تعداد مشاهده خبر80 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal