تجهیز و نوسازی 965 هکتار از شالیزارهای مازندران
مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی مازندران گفت: 965 هکتار از شالیزارهای مازندران در حال انجام تجهیز و نوسازی است.
1398/04/30

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فرزین فرهادی با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون 112 هکتار از باغ های مازندران مجهز به سیستم آبیاری قطره‌ای و 281 هکتار به آبیاری کم فشار تجهیز شد، اظهار کرد: یک‌هزار و 614 هکتار در حال اجرای سیستم های نوین آبیاری است.

وی ادامه داد: 965 هکتار از شالیزارهای مازندران در حال انجام عملیات تجهیز و نوسازی است که همه پروژه‌ها عملیات خاکی آنها به میزان 75 درصد به اتمام رسیده و 25 درصد باقی مانده شامل عملیات شن‌ریزی بوده که بعد از برداشت کشت اول انجام می‌شود.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی مازندران درباره اجرای پروژههای لاینینگ (بتنی کردن) کانال‌های شبکه‌های آبیاری فرعی گفت: 35 پروژه به طول 60 کیلومتر در شهرستانهای زیرحوضه سد البرز با پیشرفت فیزیکی 60 درصد درحال انجام است.

فرهادی به اجرا و مطالعه آببندان‌های استان اشاره کرد و افزود: انتخاب مشاور برای مطالعات مرمت و بهسازی آببندان‌ها در 4 حوضه رودخانه‌های اصلی استان (هراز، بابلرود، تالار و تجن) در 35 هکتار اجرا شد و یکصد هکتار نیز در مرحله استعلام برای خوداجرایی قرار دارد.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal