زنان عشایری نقش مهمی در اقتصاد خانواده و کشور دارند
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری وزارت جهادکشاورزی در بازدید از مناطق عشایری دشت لار اظهار داشت: زنان عشایری نقش مهم و تاثیرگذاری هم در اقتصاد خانواده و هم در اقتصاد کشور دارند.
1398/04/26

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، رئیس فراکسیون زنان، رئیس فراکسیون خانواده و تنی چند از اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به همراه قائم مقام سازمان امور عشایر ایران و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری وزارت جهادکشاورزی، از مناطق عشایری دشت لار بازدید کردند.

مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری وزارت جهادکشاورزی در این بازدید در گفتگو با عشایر نیوز تاکید کرد: فعالیت های متعددی که عشایر در حوزه دام و زراعت انجام می دهند کمک بسیار بزرگی به اقتصاد کشور است.

فروغ السالدات بنی هاشم گفت: آنچه که مزیت نسبی و رقابتی فعالیت های زنان روستایی و عشایری است این است که فرآورده ها و تولیدات آنان به لحاظ کمی و کیفی به مراتب بیشتر و بهتر از تولیدات کارخانه های صنعتی است.

وی افزود: بیش از 35 محصول توسط زنان عشایری تولید می شود که واقعاً هم به لحاظ کمی به مراتب بیشتر از میزان تولیداتی است که به صورت صنعتی تولید می شود و هم به لحاظ کیفی تولیدات آنان از کیفیت مطلوبتری برخوردار است.

مشاور وزیر جهادکشاورزی تاکید کرد: زنان عشایری برای افزایش بهره وری و تجاری سازی محصورلات خود نیاز به آموزش و حمایت دارند.

بنی هاشم در پایان اظهار امیدواری کرد با برنامه هایی که وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه آموزش زنان عشایری دارد و همچنین با فراهم کردن شرایطی برای استفاده از تسهیلات و منابع مالی و توسعه فعالیت های آنان در قالب صندوق های اعتبارات خرد و حمایت هایی که صندوق ها و موسسات اعتباری می توانند داشته باشند، شاهد توسعه فعالیت های بیشتر زنان عشایری باشیم.

تعداد مشاهده خبر86 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal