3.4 میلیارد تومان وام به کشاورزان سیل زده لرستان پرداخت شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان،‌ از پرداخت 3.4 میلیارد تومان وام به کشاورزان سیل‌زده استان لرستان خبر داد.
1398/04/29

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، دکتر عبدالرضا بازدار در جلسه کارگروه استانی پرداخت کمک‌های بلاعوض و تسهیلات بانکی ارزان قیمت به بهره برداران خسارت دیده بخش کشاورزی ناشی از سیل فروردین 98گفت: از مجموع سه هزار و 194 فقره پرونده ارسالی به بانک‌ها، 752 فقره موفق به دریافت سه میلیارد و 400 میلیون تومان وام جبران خسارت سیل شده‌اند.

وی افزود: سیل امسال یکهزار و 568 میلیارد تومان شامل 795 میلیارد تومان در بخش تولیدات و 773 میلیارد تومان در حوزه زیرساخت و ابنیه به کشاورزی لرستان خسارت زد.

بازدار با بیان این که تاکنون یکهزار و 221 فقره پرونده خسارتی در استان تشکیل شده اظهار داشت: حجم خسارت این تعداد معادل 550 میلیارد تومان است که تاکنون 19 هزار و 211 مورد نیز در سامانه سجاد (سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) ثبت شده که از این تعداد 70 درصد در حوزه زراعت و باغ است.

وی ادامه داد: در این راستا 14 هزار و 362 نفر مصوبه کارگروه شهرستانی و 12 هزار و 700 نفر مصوبه کارگروه استانی را دریافت کرده‌اند و 750 میلیارد تومان آماده پرداخت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان خاطرنشان کرد: با ورود سازمان پژوهشگاه فضایی برای بررسی پرونده ها 14 هزار پرونده نیز باطل شده است.

وی افزود: این امر به دلایل مطرح شده از سوی سازمان فضایی مبنی بر عدم وجود سطح سبز؛ خسارت؛ کشت؛ وجود نقاط خارج از محدوده سیل زده و همپوشانی نقاط رخ داده است.

گفتنی است؛ سیل فروردین 98 بیش از 1,500 میلیارد تومان به زیرساخت های کشاورزی لرستان وارد کرد.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal