اطلاعات موردنیاز کشاورزان قمی آنلاین منتشر می‌شود
رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:‌ اطلاعات حوزه کشاورزی قم به‌صورت آنلاین در سایت این سازمان منتشر شده و در اختیار بهره‌برداران قرار می‌گیرد.
1398/04/29

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان قم، علی قاسمی ورجانی در گفت و گویی بیان کرد: با ارتقا ساختار سایت سازمان جهاد کشاورزی قم طی 2 سال گذشته، نیازی به مراجعه حضوری کشاورزان استان به سازمان نیست و تمام فرآیندهای اداری و دستورالعمل‌ها به‌صورت آنلاین در سایت سازمان منتشر و در اختیار بهره‌برداران قرار می‌گیرد.

وی افزود: این اطلاعات علاوه بر موضوع‌های اداری شامل سایر موارد همچون آموزش مراحل کاشت‌، داشت و برداشت گیاهان مختلف و ترویج سبک‌های نوین کشت در استان نیز می‌شود و تأثیر فراوانی در افزایش سطح آگاهی کشاورزان دارد.

وی ادامه داد: همچنین نشریات به‌روز حوزه ترویج و جدیدترین دستاوردهای کشاورزی برای استفاده در شرایط آب و هوایی قم نیز به‌صورت آنلاین در سایت سازمان بارگذاری و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

ورجانی گفت: انتشار آخرین اخبار حوزه کشاورزی و برجسته‌سازی تلاش کشاورزان استان برای تولید محصولات متنوع در شرایط آب و هوایی خاص قم، از دیگر امکانات این سایت است.

وی بیان کرد: سایت سازمان جهاد کشاورزی قم آمادگی کامل دارد تا آخرین دستاوردهای علمی و عملی کارشناسان و بهره‌برداران بخش کشاورزی استان را در اختیار مخاطبان قرار دهد و تاکنون در این زمینه گزارش‌های بسیاری را منتشر کرده است.

در بخش کشاورزی کل زمین‌های قابل‌کشت قم برابر 105 هزار و 730 هکتار است که این رقم 46 صدم درصد کل اراضی قابل‌کشت کشور هست؛ مجموع کشت سبز استان شامل 20 هزار هکتار باغ و 42 هزار هکتار زراعت است.

میزان متوسط تولید بخش کشاورزی قم در سال برابر 746 هزار تن شامل 425 هزار تن محصولات زراعی و باغی، یک هزار و 500 تن آبزیان و 320 هزار تن محصولات دامی است.

بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی قم را روستاییان استان تشکیل می‌دهند که طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395، قم دارای 127 روستا با جمعیت بالای 20 خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از 55 هزار و 865 تن است که در قالب 17 هزار و 385 خانوار زندگی می‌کنند.

تعداد مشاهده خبر38 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal