تشریح اقدامات و عملکرد شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 کشور
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 گفت: خرید گندم از کشاورزان با بیش از 85 مرکز خرید با مشارکت سیلوهای دولتی، خصوصی، کارخانجات آردسازی و تعاون روستائی در استان انجام می گیرد.
1398/04/29

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس اسفندیار ابوالحسن‌زاده در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: تاکنون حدود 61 هزارتن گندم به ارزش حدود 1034 میلیارد ریال خریداری شده و از بابت آن مبلغ 338 میلیارد ریال به کشاورزان عزیز پرداخت شده است.

وی با اشاره به خرید دانه های روغنی از کشاورزان، ادامه داد: خرید دانه روغنی کلزا در حال حاضر در 8 مرکز تعاون روستائی در نقاط مختلف استان انجام می گیرد و تاکنون چهار هزار و 500 تن کلزا به ارزش 149 میلیارد ریال خریداری شده و از بابت آن مبلغ 89 میلیارد ریال به کشاورزان پرداخت شده است.

ابوالحسن‌زاده در خصوص صادرات و واردات گندم از خارج از استان گفت: جهت اختلاط گندم و افزایش کیفیت آرد، برنامه حمل گندم کیفی به مقدار 60 هزار تن به داخل استان و مقدار یکصد هزار تن به خارج از استان انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8، اظهار کرد: به منظور تنظیم بازار کالاهای اساسی و تامین نیاز استان، در سالجاری سه هزار و 525 تن برنج و مقدار 40 هزار تن شکر در استان توزیع شده است.

وی ظرفیت ذخیره سازی سیلوهای استان را بیش از یک میلیون و 200 هزار تن عنوان کرد و گفت: در حال حاضر موجودی گندم استان 125 هزار تن می باشد که پیش بینی می شود با خرید تضمینی سالجاری این رقم به 500 هزار تن برسد.

ابوالحسن زاده در ادامه افزود: میزان ذخیره شکر استان حدود 600 تن و برنج حدود سه هزار و 900 تن می باشد.

عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 ، عنوان نمود: به منظور تثبیت قیمت آرد و نان، در حال حاضر ماهانه حدود 29 هزار تن گندم شش هزار و 650 ریالی و حدود ده هزار تن گندم نه هزار ریالی و همچنین گندم مورد نیاز واحدهای صنفی و صنعتی بر حسب درخواست واحدهای مذکور با نرخ هیجده هزار و 500 ریال تحویل می گردد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 ، ادامه داد: ماهانه حدود 24 هزار تن آرد یارانه ای و حدود هشت هزار تن آرد نیمه یارانه ای به واحدهای نانوایی تخصیص و توزیع می گردد.

مهندس ابوالحسن زاده با اشاره به توزیع برنج و کالاهای اساسی جهت تنظیم بازار در سطح استان گفت: در سالجاری به منظور تنظیم نرخ بازار مقدار چهل هزار تن شکر و سه هزار و 525 تن برنج توزیع شده است.

وی در پایان کنترل و نظارت واحدهای نانوایی با هماهنگی کارگروه استانی آرد و نان، کنترل تولید آرد و مصرف گندم کارخانجات آردسازی و کنترل توزیع کالاهای اساسی در ایام خاص به منظور تنظیم بازار کالاهای اساسی را از مهم ترین اقدامات کنترلی و نظارتی کالاهای استراتژیک عنوان کرد.

تعداد مشاهده خبر94 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal