دولت موظف به اجرای الگوی مشارکت عمومی-خصوصی در پروژه ها است
1398/04/29

دولت در تبصره 19 قانون بودجه 1398 موظف شده پروژه ها را به سمت الگوی مشارکت عمومی-خصوصی سوق دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی امروز شنبه در حاشیه همایش تخصصی مشارکت عمومی-خصوصی به خبرنگاران گفت: مشارکت عمومی-خصوصی در انجام پروژه های کشاورزی در اولویت کاری وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

دکتر محمد خالدی افزود: مشارکت بخش دولتی و خصوصی علاوه بر کارایی و اثربخشی پروژه ها بر تامین مالی و کیفیت کار اثر خواهد گذاشت.

وی اظهار داشت: از چند سال پیش برای ایجاد فضا به منظور مشارکت عمومی-خصوصی، رویکرد وزارت جهاد کشاورزی به سمت کسب و کارهای کشاورزی و کشاورزی قرار دادی حرکت کرده و کسب و کارهای کشاورزی به الزاماتی نیاز دارند که کشاورزی را از تولید صرف به سوی زنجیره تولید توسعه دهد.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: در گذشته در انجام پروژه ها از مدل پیمانکاری استفاده شده که در این مدل هم نظارت بخش دولتی در اجرای پروژه ها کافی نبود و هم پیمانکار نتیجه کار برایش خیلی مهم نبود.

وی گفت: ما چاره ای نداریم و باید برای توسعه کشاورزی از رویکرد های سنتی به سمت رویکردهای جدید حرکت کنیم و این موضوع در تمام ابعاد خودش را نشان می دهد.

خالدی اظهار داشت: مشارکت عمومی-خصوصی در پروژه های مربوط به بخش های مختلف کشاورزی همچون، شیلات، باغبانی، آب و خاک و بازار قابل انجام است.

تعداد مشاهده خبر205 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal