حمایت‌های سازمان دامپزشکی کشور از سرمایه‌گذاران در حوزه تولیدات واکسن‌های دام و طیور
1398/04/29

رئیس سازمان دامپزشکی کشور، از حمایت‌های این سازمان از افرادی که در حوزه تولیدات واکسن‌های دام و طیور سرمایه‌گذاری می‌کنند، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی، دکتر علیرضا رفیعی‌پور در سفر به استان آذربایجان غربی گفت: اتکای اصلی صنعت دامپروری و دامداری کشور به واکسن‌های تولید داخل کشور است که با بهره‌برداری و توسعه تولید در چند کارخانه واکسن‌سازی داخلی در سال 98 این موضوع تقویت شده است.

وی با بیان این که تامین واکسن‌های باکیفیت نوعی پشتیبانی از تولیدات دامی همراه با کاهش هزینه‌های تولیدی است، اضافه کرد: هم‌اکنون کشور ما علاوه بر این که در تامین واکسن‌های دامی با مشکلی مواجه نیست بلکه توانسته است به موفقیت‌های خوبی در زمینه تولید انواع واکسن‌های دامی دست یابد.

این مسوول افزود: در حال حاضر بیش از 95 درصد واکسن‌های دامی در داخل کشور تولید می‌شود که از بیشرفت خوبی برخوردار است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

رفیعی‌پور در خصوص حمایت این سازمان از تولیدکنندگان واکسن‌های دام و طیور اظهار داشت: سازمان دامپزشکی در راستای حمایت از سرمایه‌گذران در بخش تولیدات واکسن‌های دام و طیور، با توجه به مسئولیت و رسالتی خود و با تدابیری صورت گرفته، سعی در تسهیل روند صدور مجوزهای لازم برای سرمایه‌گذارانی که در این بخش سرمایه‌گذاری می‌کنند، دارد.

وی اظهار داشت: دولت سالانه بیش از 430 میلیون یورو برای تامین ارز، تسهیلات، مواد اولیه و تجهیزات به تولیدکنندگان این حوزه کمک می‌کند که در صورت نیاز این مبلغ افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اقداماتی که توسط سازمان دامپزشکی کشور در حوزه قرنطینه، کنترل و نظارت بر بهداشت مواد غذایی با منشاء دامی، کنترل و پیشگیری از بیماری‌های دامی انجام گرفته است، از کاهش 30 تا 75 درصدی بیماری‌های دام و طیور و آبزیان در کشور خبر داد و گفت: این امر نشان دهنده کنترل گسترده و اقدامات پیشگیرانه موثر توسط 7 هزار نیروی حاکمیتی و 31 هزار نیروی بخش غیردولتی در کشور است تا مردم کشورمان بتوانند از مزرعه تا سفره فرآورده خام دامی سالم و باکیفیت را با آرامش خاطر و خیال آسوده مصرف کنند.

تعداد مشاهده خبر90 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal