امسال 6 هزار هکتار از مزارع استان سمنان به کشت کلزا اختصاص می‌یابد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به برنامه‌های این سازمان برای توسعه کشت کلزا گفت: امسال 6 هزار هکتار از مزارع استان سمنان به کلزا اختصاص می‌یابد.
1398/04/29
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید حسن میرعماد با اشاره به سطح هدفگذاری شده برای کشت کلزا در این استان اظهار داشت: امسال بر اساس دستورالعمل ابلاغی باید 6000 هکتار از مزارع سراسر استان سمنان به کشت کلزا اختصاص یابد.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تأمین محصولات استراتژیک در کشور گفت: روغن یکی از محصولاتی است که عمده آن از خارج کشور تأمین می‌شود، ازاین‌رو برای خودکفایی در تولید دانه‌های روغنی کشت کلزا در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرارگرفته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان این که در چند سال اخیر توسعه کشت کلزا در این استان افزایش‌یافته است گفت: در سالهای گذشته کشت کلزا در استان سمنان صفر بود.
میرعماد با بیان این که سال گذشته حدود یک هزار و 200 هکتار از مزارع استان سمنان به کلزا اختصاص یافت افزود: امسال این روند افزایشی ادامه دارد و زیرساخت‌های لازم برای توسعه این محصول مهم استراتژیک فراهم است.
وی با بیان اینکه بذر لازم برای کشت این محصول نیز تأمین‌شده است از کارشناسان پهنه خواست تا کشت کلزا را در بین کشاورزان ترویج کنند تا هدفگذاری صورت گرفته برای کشت این محصول محقق شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه امسال باید 17 درصد از کشت گندم و جو به کشت محصول کلزا اختصاص یابد ابراز امیدواری کرد تا کشاورزان از کشت این محصول استقبال کنند.
میرعماد افزود: برش سهم هرشهرستان به تفکیک کارشناس پهنه موردنظر تهیه و ابلاغ شده است.
تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط

  • کلزا_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal