همایش کشت هزاره و گفتمان های تخصصی گامی موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در این شهرستان خواهد بود
معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب گفت: همایش کشت هزاره و گفتمان‌های تخصصی گامی موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در این شهرستان خواهد بود.
1398/04/29

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان هرمزگان، محمد احمدی در نخستین همایش کشت هزاره با اشاره به جزئیات این مراسم، گفت: امروز برای مردم میناب بخصوص کشاورزان یک روز بیاد ماندنی خواهد شد چرا که این همایش کشت هزاره و گفتمان‌های تخصصی گامی موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در این شهرستان خواهد بود.

وی افزود: در همایش کشت هزاره و گفتمان تخصصی میزبان 14 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کمیسیون‌های مختلفی هستیم برای این که برخی از مسائل و مشکلاتی که کشاورزان ما برای صادرات در سال گذشته داشتند برای سال زراعی جاری برطرف شود.

معاون استاندار هرمزگان اظهار کرد: در سیمای کشاورزی میناب باید گفت که رتبه اول تولید انبه در کشور، رتبه اول تولید سبزی و صیفی در سطح استان، قطب پرورش میگوی کشور، رتبه اول هرمزگان در نخیلات با بیش از چهل هزار هکتار سطح زیر کشت با تنوع انواع محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری به این شهرستان تعلق دارد.

احمدی بیان کرد: خواسته اصلی همایش کشت هزاره در این است که سال گذشته به رغم وقفه ای که در صادرات وجود داشت بیش از 66 هزار تن محصول به ارزش 56 میلیون دلار صادرات انجام شده که امیدواریم در سال زراعی جاری موانعی پیش روی کشاورزان در بحث صادرات وجود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: تولیدات باغی این شهرستان بیش از 150 هزار تن می باشد که بخش عظیمی از اشتغال و اقتصاد مردم این شهرستان در حوزه کشاورزی رقم می خورد.

این مقام مسئول اظهار کرد: برداشت‌های غیراصولی و استحصال‌های بی‌رویه از دشت‌های میناب بدون توجه به کارهای کارشناسی شده و زیست محیطی موجب شد این دشت طلایی به محلی جهت گسترش فروچاله‌ها تبدیل شود و نه تنها باعث توسعه کشاورزی نشود بلکه ساکنان روستایی را نیز به مشکلات عدیده ای مواجه کرد.

وی بیان کرد: از نمایندگان و اعضای فراکسیون‌های مختلف مجلس که در این همایش حضور دارند تقاضا داریم همانگونه که استاندار و نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی آستین همت را بالا زده و احیای این دشت زخم خورده را آغاز کرده‌اند، اعضای فراکسیون‌های مجلس نیز وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی را مکلف کنند تا با تامین اعتبار شتاب بیشتری به احیای این دشت دهند.

وی یادآور شد: همانطور که گفته شد فرودگاه میناب در حال ساخت است و اگر بخواهیم برای شرق هرمزگان که منطقه‌ای کمتر برخوردار است توسعه‌ای را تعریف کنیم باید میناب را محور این رشد قرار دهیم.

احمدی بیان کرد: شهرستان میناب در حوزه های مختلف سرآمد منطقه و دارای پتانسیل های متعددی است.

فرماندار ویژه میناب خاطرنشان کرد: تمامی زحمات نخستین همایش کشت هزاره بر دوش کشاورزان بوده است.

تعداد مشاهده خبر47 بار
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal