مدیریت منفعل در صورت عدم کنترل، سلامت و طراوت سازمان را تهدید می‌کند
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: مدیریت منفعل در صورت عدم کنترل سلامت و طراوت سازمان را تهدید می کند.
1398/04/27

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید نجفی در جلسه شورای هماهنگی که با حضور مهندس اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در محل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شد با بیان اینکه یک سری از فسادهای اداری از اعمال مدیریت‌های منفعل اتفاق می‌افتد که گاهاً جبران‌ناپذیر خواهند بود ادامه داد: مدیریت منفعل دارای شاخص‌هایی از جمله تاثیرپذیری از تبلیغات مسموم و حاشیه‌سازی افراد علاف، معلوم الهویه و بی مسئولیت در سازمانهاست.

وی گفت: در صورت تاثیرپذیری مدیران از سمپاشی و حاشیه سازی این افراد که اصطلاحاً افراد ذره‌بینی نامیده می‌شوند، مدیران و به تبع آن سازمان نیروهای کارآمد و کار بلد خود را از دست خواهد داد که این موضوع نهایتاً به ضرر سازمان منتهی خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی اظهار کرد: دومین شاخص مدیریت منفعل فقدان نگرش سیستماتیک درکارهای مدیریتی است که علت عمده تخلفات اداری منبعث از تغییر و نقص قوانین است که درصورت عمدی بودن، سمی مهلک برای سازمان خواهد بود.

وی افزود: عدم نظارت، بررسی و کنترل دقیق عملکرد نیروها توسط مدیر مربوطه، سومین شاخص مدیریت منفعل بشمار می‌آید کنترل نیروهای شاغل در هر واحد در مرحله نخست باید توسط مدیر واحد انجام گیرد، مدیر هر واحد بایستی شناخت و کنترل کافی بر تک تک نیروهای تحت امر خود داشته باشد در مراحل بعدی این نظارت توسط مدیریت حراست و مدیریت ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اعمال می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی ادامه داد: چهارمین شاخص مدیریت منفعل، بروز رفتارهای متغییر از طرف مدیران است، رفتارهای متغییر در بعضی از مقاطع خوب و مطلوب است اگر به نتایج مثبت منتهی شود، درغیر اینصورت موجب سست عنصری مدیر مربوطه خواهد شد و نخواهد توانست تصمیمات درست و محکم در مباحث مختلف از جمله مسائل مربوط به نیروهای انسانی، امور رفاهی و مالی اتخاذ کند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان با آرزوی پیشرفت های روزافزون اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و علمی برای نظام مقدس اسلامی و موفقیت های بهتر و بیشتر برای سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در انجام وظایف قانونی خود در بخش کشاورزی استان به سخنان خود پایان داد.
تعداد مشاهده خبر84 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal