عشایر می توانند موجب جلوگیری خروج ارز از کشور شوند
رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر از عشایر حمایت کنیم می توانند نیاز داخل به گوشت را تامین کنند و موجب جلوگیری خروج ارز از کشور شوند.
1398/04/27

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، رئیس فراکسیون زنان، رئیس فراکسیون خانواده و تنی چند از اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه 26 تیر ماه به همراه قائم مقام سازمان امور عشایر ایران و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری وزارت جهادکشاورزی، از مناطق عشایری دشت لار بازدید کردند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در این بازدید اظهار شت: عشایر مرزداران کشور هستند که بدون هیچ مطالبه ای از نظام، محصولاتشان را تولید می کنند و دولت و نظام باید از آنان حمایت کند.

فاطمه اولاد قبا با بیان اینکه فراکسیون زنان مجلس پیگیر مطالبات عشایر بویژه زنان و دانش آموزان عشایری است، تاکید کرد: رشته های درسی که متناسب با نیاز هر قشری است باید آموزش داده شود و برای عشایر هم باید رشته های مورد نظر آنان تدریس شود.

وی با تاکید بر اینکه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی آمادگی هر گونه همکاری با سازمان امور عشایر را در خصوص موضوعات آموزشی و ترویجی زنان عشایری دارد، گفت: ارتباط با سازمان فنی و حرفه ای و سازمان میراث فرهنگی کشور و تسریع روند همکاری و تعامل سازمان امور عشایر با این دو سازمان را پیگیری می کنیم.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی بیان داشت: سازمان امور عشایر ایران تعامل بسیار خوبی با مجلس دارد و از زحمات و خدمات کارکنان این سازمان در مناطق عشایری سپاسگزاری می کنم.

بر اساس این گزارش، خانم ذوالقدر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در این نشست با تاکید بر اینکه دولت لایحه جامع ساماندهی و توسعه جامعه عشایری را به مجلس ارائه دهد، گفت: در خصوص لایحه محیطبانان که در مجلس تصوصب شده، سازمان امور عشایر هم می تواند از امتیازات این لایحه برای عشایر استفاده کند.

تعداد مشاهده خبر3 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal