ضرورت همراه داشتن کارت معاینه فنی و انجام عملیات ضدعفونی برای کمباین ها در برداشت غلات
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان با بیان اینکه کشاورزان خراسان جنوبی با 109 دستگاه کمباین، غلات خود را برداشت می‌کنند، گفت: 53 دستگاه بومی و 56 دستگاه کمباین مهاجر از استان‌های فارس و خراسان رضوی در برداشت حدود 40 هزار هکتار از سطح زیرکشت غلات استان همکاری دارند.
1398/04/27

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مهدی عصمتی پور با اشاره به پایان برداشت برخی از غلات در استان، افزود: هم اکنون 61 دستگاه کمباین در حال برداشت گندم از اراضی کشاورزی هستند.

وی اظهار داشت: کمباین‌های مهاجر توسط اداره مکانیزاسیون جهاد کشاورزی معاینه فنی و تحت نظارت مدیریت حفظ نباتات، ضدعفونی می‌شوند تا از شیوع آفت‌ها و ریزش غلات هنگام برداشت جلوگیری شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه کلیه کمباین ها قبل از شروع به کار می بایست کارت معاینه فنی دریافت کنند، ادامه داد: کمباین‌های مهاجر در مبادی ورودی به استان ضدعفونی شده و برچسب ضدعفونی بر روی دستگاه نصب می‌شود.

وی عنوان کرد: به کشاورزان و بهره‌برداران این بخش که تمایل به خرید کمباین داشته باشند، معادل 80 درصد قیمت دستگاه خریداری شده، تسهیلات خرید کمباین با بازپرداخت 7 ساله تعلق می‌گیرد.

تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal