راه‌اندازی چهارمین مرکز قرنطینه گیاهی سیستان وبلوچستان در مرز ریمدان
1398/04/27

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با ورود اولین محموله 18 تنی انبه در مرز زمینی ریمدان چابهار، چهارمین مرکز قرنطیه گیاهی دراین منطقه راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، غلامحسین تیموری گفت: واردات میوه‌های گرمسیری از طریق چهار مرکز رسمی شامل مرکز قرنطینه مرز زمینی میرجاوه، پیشین، ریمدان و قرنطینه مرز دریایی چابهار با رعایت شرایط وضوابط قرنطینه‌ای مجاز است.

وی بیان کرد: تاکنون برای جلوگیری از ورود آفات و امراض گیاهی همراه محصولات وارداتی و مبادله کالا به خارج از کشور، هفت مرکز رسمی قرنطینه خارجی در طول مرز سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است.

تیموری با اشاره به این که 90 درصد انبه وارداتی به کشور از طریق مرزهای زمینی و دریایی سیستان وبلوچستان انجام می شود افزود: براساس مصوبه هیات دولت به منظور حمایت از تولیدات داخلی، واردات میوه از خارج از کشور به غیر از میوه‌های گرمسیری شامل موز،انبه، آناناس و نارگیل ممنوع است.

مدیرحفظ نباطات جهادکشاورزی سیستان وبلوچستان عمده موزستان‌های سیستان و بلوچستان را در شهرستان‌های چابهار و کنارک اعلام کرد و افزود: واردات موز به دلیل جلوگیری از ورود بیماری‌های قرنطینه ای که تهدید جدی برای باغات موز این شهرستان‌ها به شمار می‌رود ممنوع است وتنها واردات موز ازمرز زمینی میرجاوه امکانپذیر می‌باشد.

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط

  • عکس_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal