صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستائی، مهم‌ترین هسته‌های اقتصاد مقاومتی
1398/04/26

مشاور وزیر جهادکشاورزی در امور زنان و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری گفت: صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستائی، مهم‌ترین هسته‌های اقتصاد مقاومتی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، سرکارخانم مهندس فروغ‌السادات بنی‌هاشم در جلسه صندوق اعتبارات خرد زنان روستائی که در مدیریت جهادکشاورزی شهرستان تبریز برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: خوشبختانه مسئولین استان آذربایجان شرقی حمایت از صندوق‌ها را جزو وظایف خود می دانند و اعتقاد دارند که با حمایت از صندوق‌ها و شکل‌گیری آنها کارهای بزرگی می‌توان انجام داد.

وی ادامه داد: بیشتر شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ که با کشورهای دیگر در ارتباط هستند ظرفیت خود را محدود کرده‌اند و رو به تعطیلی هستند.

بنی‌هاشم گفت: شرایط جامعه طوری است که باید مقاومت کنیم تا از هم نپاشیم، در این شرایط که بسیاری از کارگاه‌ها با مشکل مواجه هستند، می‌بینیم که صندوقهای اعتبارات خرد کارهای بزرگی انجام می‌دهند، بکارگیری 500 نفر در یک کارگاه یکی از این موارد است.

مشاور وزیر جهادکشاورزی در امور زنان و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری اظهار کرد: اگر در روستاها صندوق داشته باشیم می‌توان گفت که در آن روستا اشتغال داریم، زنان روستائی همیشه در کارهای روستا مشارکت دارند و کارهای مختلفی انجام می‌دهند اما نمی‌توانند با استفاده از وام کار خود را توسعه دهند چون با مشکل چک و ضامن مواجه هستند.

وی گفت: صندوق راهی است برای زنانی که استعداد و توانمندی دارند و با استفاده از وام می توانند برای خود منابع درآمد و اشتغال و کار ایجاد کنند.

بنی‌هاشم ادامه داد: دنبال این نباشیم که با گرفتن وامهای کلان، کار بزرگی شروع کنیم به قول معروف آهسته و پیوسته کارهایمان را توسعه دهیم، همدلی و همکاری بین زنان روستائی و مسئولین باعث همفکری می شود و این همفکری باعث می‌شود کارهایی که می خواهیم انجام دهیم با همبستگی بیشتر و بهتر پیش برود.

وی در پایان سخنان خود از حمایت‌های مهندس قره باغی مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز بابت توسعه صندوق‌های خرد زنان روستائی تقدیر و تشکر کرد.

تعداد مشاهده خبر108 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal