حمایت از بیمه کشاورزی از سیاست‌های دولت است
1398/04/26

عضو هیات مدیره صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور، حمایت از بیمه کشاورزی را از سیاست‌های دولت دانست و گفت: بخش کشاورزی می‌تواند در رشد اقتصادی کشور تاثیرگذار باشد .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، نیازعلی ابراهیمی پاک در جلسه ستاد بیمه استان قزوین، با اشاره به این که زیربناهای کاری و فکری در استان قزوین برای توسعه بخش کشاورزی فراهم شده اظهار داشت: بخش کشاورزی محرک اقتصاد کشور است و در شرایط کنونی تحریم بخش کشاورزی نقش بسزایی در افزایش درآمد و رونق اقتصادی کشور دارد .

وی خسارت گسترده در بخش کشاورزی را سالانه 200 هزار میلیارد ریال عنوان و اضافه کرد: بخش کشاورزی همواره با حوادث گوناگونی روبروست تا دچار ریسک بزرگی شود و در این میان وظیفه دولت است که مدیریت کند تا میزان خسارت کاهش یابد.

ابراهیمی‌پاک ریسک‌های بخش کشاورزی را در دنیا 42 ریسک عنوان کرد که 31 ریسک در ایران در بخش کشاورزی وجود دارد.

وی اضافه کرد: از سال 96 چند بحث عمده در بخش کشاورزی را پیگیری کردیم و این نشان دهنده آن است که ریسک‌های بخش کشاورزی بسیار بالاست .

به گفته این مقام مسئول؛ در حال حاضر حدود 82 محصول کشاورزی با 152 عنوان بیمه‌ای تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی است .

عضو هیات مدیره صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور بر لزوم اهمیت گام‌های مثبت در راستای بیمه محصولات کشاورزی و ارتقای سطح بیمه محصولات کشاورزی تاکید کرد.

این مسوول با بیان این که سامانه مناسب برای بیمه‌گری و بیمه‌گذاری و پرداخت خسارت راه‌اندازی شده است، افزود: در این راستا، ستاد بیمه کشاورزی استان‌ها با هدف تسهیل در بیمه محصولات کشاورزی و پرداخت غرامت خسارت تشکیل می‌شود .

گفتنی است؛ جلسه ستاد بیمه استان قزوین با حضور فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی، مرودی مدیر شعب بانک کشاورزی استان و معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی در محل مدیریت بانک کشاورزی استان برگزار شد.

تعداد مشاهده خبر24 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal