اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گردو در فامنین
مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین از اجرای طرح سرشاخه کاری درختان گردو در سطح باغات گردوی این شهرستان خبرداد.
1398/04/26
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، جعفر کاویانی دلشاد با اعلام این خبر اظهار کرد: در اجرای این طرح بیش از 1000 عدد پیوندک بر روی 243 درخت گردو و در روستای قلعه جوق، ماماهان و شهر فامنین پیوند شده است.
وی خاطرنشان کرد: 2 پیوندزن بومی شهرستان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی سرشاخه کاری گردو، با نظارت دقیق کارشناس باغبانی شهرستان اجرای این طرح را بر عهده داشتند.
این مسوول افزود: در حال حاضر بذری بودن باغات گردوی شهرستان، تنوع زیاد در محصول از نظر شکل، رنگ و سایر خصوصیات و باردهی کم این درختان موجب شده است تا کشاورزان با زحمت و رنج زیاد محصول کمی به دست آورند این در حالیست که با استفاده از روش‌های جدید در تولید محصول می‌توان بهره‌وری را تا حدود زیادی بالا برد و بر مشکل غلبه کرد.
کاویانی دلشاد تصریح کرد: امروزه با توجه به اصلاح و معرفی ارقام تجاری گردو، دستیابی به تکنیک‌های مختلف پیوند و سرشاخه‌کاری امکان اصلاح و جایگزینی این باغات با ارقام تجاری با کیفیت مطلوب وجود دارد و سرشاخه‌کاری یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌های تغییر باردهی و افزایش بهره‌وری باغات گردوی شهرستان است.
تعداد مشاهده خبر33 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal