توسعه کشت گلخانه‌ای و آبیاری نوین بدون محدودیت در خراسان جنوبی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی با بیان این که 50 درصد اعتبارات جبران خسارت سیل به استان خراسان جنوبی اختصاص یافت، گفت: در توسعه کشت گلخانه‌ای و آبیاری نوین هیچ محدودیتی نداریم.
1398/04/26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، غلامرضا قوسی افزود: نیمی از اعتبارت جبران خسارت سیل بر استان اختصاص یافت و 175 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه و 95 میلیارد تومان کمک بلاعوض که برای استان ما تسهیل و تاکنون 50 درصد اعتبار اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: در توسعه کشت گلخانه‌ای و آبیاری نوین هیچ محدودیتی نداریم و برای هر هکتار آبیاری تحت فشار 13 میلیون کمک بلاعوض و برای اجرای آبیاری کم فشار 5800 تومان به افرادی که متقاضی اجرای طرح باشند پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی تشریح کرد: فرآیندهای لازم در زمینه تسریع پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای جبران خسارت ناشی از سیل در بخش کشاورزی صورت گرفته است و با تعامل و همکاری دنبال پرداخت کامل خسارت‌ها به کشاورزان خسارت دیده واقعی از سیل هستیم.

قوسی با بیان اینکه استخرهای کشاورزی موقعیت مناسبی را برای پرورش آبزیان ایجاد کرده است و از این منابع باید استفاده بهینه کرد افزود: در تأمین بچه ماهی رایزنی‌های لازم با شیلات انجام شده است تا به صورت رایگان در اختیار پرورش دهندگان قرار گیرد.

وی عنوان کرد: کشت محصولات آب بر باید به سمت و سوی گلخانه‌ای و محصور شدن پیش برود که تحقق این امر یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی است که همت و تلاش مردم و مسئولان را طلب می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال 125 هزار و 708 تن گندم و جو از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی تولید می‌شود اظهار کرد: سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جاری 18 هزار و 680 هکتار و سطح زیرکشت جو 19 هزار و 605 هکتار بوده است.

غلامرضا قوسی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری 63 هزار و 708 تن گندم و 62 هزار تن جو در استان تولید شود که قیمت پایه خرید تضمینی گندم یک هزار و 700 تومان و قیمت تضمینی جو یک هزار و 163 تومان است.

تعداد مشاهده خبر34 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal