تجهیز 1312 هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین به سامانه نوین آبیاری
معاون مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری ناکنون بیش از 1312 هکتار از اراضی کشاورزی استان به سامانه نوین آبیاری تجهیز شده است.
1398/04/25
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، نصرت‌اله نیکو در جلسه ستاد استانی هماهنگی طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری نوین که با حضور منوچهر حبیبی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین و اعضای ستاد برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: این میزان اراضی کشاورزی در قالب 45 طرح اجرا شده است.

وی اظهار داشت: همچنین 5151 هکتار از اراضی کشاورزی استان با پیشرفت فیزیکی 45 درصد در دست اقدام برای تجهیز سامانه نوین آبیاری است.

نیکو خاطرنشان ساخت: از مجموع 20 هزار هکتار مصوب سفر ریاست جمهوری برای اجرای سامانه نوین آبیاری تاکنون 17 هزار و 18هکتار از اراضی کشاورزی در قالب 571 طرح به اتمام رسیده است .

به گفته وی؛ در همین راستای مصوبه  2982 هکتار باقی مانده است .

معاون مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین  در ادامه گفت : سمهیه ملی اقتصاد مقاومتی 5950 هکتار و سهمیه براساس چشم انداز توسعه استان 10 هزار هکتار پیش بینی شده است .

نیکو؛ عدم تخصیص به موقع و کافی اعتبارات مورد نیاز طرح، افزایش و عدم ثبات قیمت لوله و اتصالات از مهمترین مشکلات موجود در روند توسعه سامانه های نوین آبیاری ذکر کرد .

وی همچنین خواستار مشارکت کشاورزان متقاضی در زمینه سرمایه‌گذاری مورد نیاز در اجرای طرح شد.

تعداد مشاهده خبر33 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal