توسعه طرح‌های گلخانه‌ای، بخش کشاورزی را اقتصادی می‌کند
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین گفت: برای اقتصادی کردن بخش کشاورزی باید به سمت توسعه طرح‌های گلخانه‌ای حرکت کنیم.
1398/04/25
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین منوچهر حبیبی در جلسه ستاد گلخا نه های استان که با حضور اعضای ستاد برگزار شد با بیان این مطلب افزود : در مجتمع های گلخانه ای باید  بیشتر تولید مد نظر قرار گیرد  که کشاورزی را اقتصادی کند.

وی  افزایش تولید، کیفیت محصول و اشتغالزایی  را مهمترین  مزایای ایجاد مجتمع‌های گلخانه ای برشمرد.

حبیبی خاطرنشان ساخت: استان ویژگی و پتانسیل مستعدی برای سرمایه‌گذاری در بحث گلخانه‌ها دارد که باید تمهیدات لازم  برای سرعت بخشیدن به اجرای طرح های گلخانه ای  اندیشیده شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: در صدور مجوزهای گلخانه‌ای باید با دقت بیشری انجام تا به سرمایه گذار واقعی واگذار شود.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین گفت: مجتمع گلخانه‌ای باید در راستای اهداف مصرف بهینه آب باشد و در این راستا باید شرایط لازم  برای توسعه این واحدها فراهم شود.

حبیبی افزود: اگر در استعلام طرح‌های گلخانه‌ای؛ دستگاهی ظرف مدت 15 روز پاسخ استعلام را صادر نکرد دستگاه مربوطه حق دارد اقدام لازم را برای صدور مجوز انجام دهد.

این مقام مسئول تاکید کرد: رویکرد و سیاست جهاد کشاوررزی؛ توسعه طرح‌های گلخانه‌ای در استان است و تلاش استانداری نیز ایجاد شرایط و تامین تسهیلات لازم برای این طرح هاست.

وی بر لزوم اهمیت فراهم کردن بستر لازم برای توسعه طرح‌های گلخانه و همچنین همکاری دستگاه‌های اجرایی برای این مهم تاکید کرد.

حبیبی تاکید کرد : برای راه‌اندازی مجتمع‌های گلخانه‌ای هیچ گونه محدویت منابع مالی نداریم و سیستم بانکی نیز در این زمینه کاملا همراه است.

سرپرست معاونت اقتصادی استاندار با بیان اینکه علت عدم پیشرفت راه اندازی مجتمع های گلخانه ای باید بررسی شود، اظهار داشت: فرمانداران و مدیران شهرستانی باید نسبت به اهلیت متقاضیان مجتمع‌های گلخانه‌ای با حساسیت بیشتری عمل کنند.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal