65 واحد پرورش ماهی در شهرستان نهاوند فعال است
مدیر جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه 65 واحد پرورش ماهی در شهرستان نهاوند فعال است، گفت: تولید سالانه این واحدها به 2 هزار 400 تن می‌رسد.
1398/04/25

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان،‌ حسین خردمند با اشاره به اینکه شهرستان نهاوند در بخش زراعت گشنیز، چغندر، کلزا، تولیدات باغی، شیلات و عسل دارای رتبه نخست در استان همدان است، گفت: جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند در زمینه کاشت درختان پسته با 110 هکتار رتبه نخست را در استان همدان دارد.

وی با اشاره به اینکه سطح زیر کشت کلزا در نهاوند یک هزار و 647 هکتار است، گفت: پیش بینی می‌شود از این مقدار 5 هزار و 500 تن دانه روغنی کلزا جمع آوری شود که تا کنون 4 هزار و 500 تن تحویل کارخانه روغن نهاوند شده است.

پیش بینی تولید 160 تن گوشت در نهاوند

خردمند با بیان اینکه تولید گوشت در شهرستان نهاوند در سال جاری 160 تن خواهد بود، گفت: در زمینه تولید گوشت سفید نیز 65 واحد پرورش ماهی در شهرستان نهاوند فعالیت دارند که تولید سالانه آنها به 2 هزار 400 تن می‌رسد و این میزان 45 درصد تولید استان همدان را شامل می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند با اشاره اینکه تاکنون در 11 هزار هکتار از مزارع شهرستان نهاوند سیستم نوین آبیاری اجرا شده است، گفت: درحال حاضر 8 هزار هکتار دیگر از اراضی کشاورزی شهرستان نهاوند مستعد اجرای این طرح است و دولت و وزارت جهادکشاورزی با توجه به ظرفیت نهاوند میزان اعتبارات را نامحدود اعلام کرده اند.

وی بابیان اینکه دولت برای استفاده کشاورزان از سامانه نوین آبیاری 85 درصد تسهیلات می‌دهد، ادامه داد: افزایش سطح زیر کشت گلخانه‌ها موضوع مهم در تدوین سند توسعه استان و شهرستان نهاوند است که ایجاد 8 هکتار گلخانه تعریف شده است.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند با بیان اینکه از هفته آینده کشاورزان با مراجعه به بانک‌ها خسارت‌های ناشی از سیل را دریافت خواهند کرد، گفت: سهم شهرستان نهاوند از محل اعتبارات بحران در خصوص سیل سال جاری 6 میلیارد تومان وام بلاعوض و 8 میلیارد تومان تسهیلات با سود 4 درصد برای بخش زراعت، باغبانی و دام است.

وی افزود: تاکنون در شهرستان نهاوند یک هزار و 300 فقره پرونده خسارت ناشی از سیل در سامانه ثبت شده است.

خردمند، افزود: قیمت تضمینی خرید گندم در سال جاری هر کیلوگرم یک هزار و 740 تومان است که پیش بینی می‌شود از سطح زیر کشت گندم آبی و دیم شهرستان که 19 هزار 400 هزار هکتار است 70 هزار تن گندم مرغوب به مراکز تحویل شود.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal