توسعه بخش کشاورزی استان کردستان انکار نشدنی است
استاندار سلیمانیه گفت: استان کردستان در تولید محصولات کشاورزی بسیار مستعد است و این مهم سبب شد بستر سرمایه‌گذاری در کردستان ایران با جذب سرمایه‌گذاران اقلیم میسر شود.
1398/04/25

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، هه‌وال ابوبکر در نشست خبری که در راستای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین کردستان و اقلیم کردستان برگزار شد، اظهار کرد: انعقاد تفاهم‌نامه‌ها تنها ملاک ما نیست که در راستای تحقق آنها هیاتی انتخاب و پیگیر اجرای آن خواهند شد.

وی در خصوص اجرای صادرات محصولات کشاورزی استان کردستان به اقلیم افزود: برای توسعه صادرات یکی از مهمترین مفاد تفاهم‌نامه‌ها با تعیین تعرفه گمرکی از توقف هرگونه صادرات در مرز باشماق ممانعت به عمل آید.

استاندار سلیمانیه در ادامه ضمن تاکید بر استعداد و توانایی‌های استان کردستان در بخش کشاورزی گفت: تلاش می‌شود تا استان سلیمانیه با بهره‌مندی از موفقیت‌های کشاورزی استان کردستان زمینه توسعه کشاورزی در سلیمانیه را فراهم کرد.

وی تاکید کرد: باید برای سرمایه‌گذاران آرامش فراهم شود زیرا با توجه به بازار و فرصت کار در آینده نزدیک فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشترک بین کردستان ایران و سلیمانیه فراهم خواهد شد.

هوال ابوبکر اظهار داشت: برنامه‌های مشترکی در دستور کار قرار گرفت که با برگزاری جلسات  متعددی در حوزه‌های مختلف سعی برآن است تا  توسعه اقدامات اقتصادی بین دو استان افزایش یابد بر این اساس  مرز سیرانبند بانه در آینده‌ای نزدیک به صورت رسمی بازگشایی می‌شود.

به گفته استاندار سلیمانی بسترسازی یکی از مهم‌ترین مسائل ایجاد ساز وکار برای تسهیل‌گری در فرایند سرمایه‌گذاری است که در کردستان ایران به وفور فراهم است.

گفته می شود سرمایه گذار ستی سنتر اهل سلیمانیه است.

وی یادآور شد: در گذشته بی‌اعتمادی زیادی در حوزه اقتصادی در رابطه بین دو کشور هم برای اقلیم و حتی کشور ایران صورت گرفته بود که موجب از بین رفتن سرمایه‌های زیادی شده است.

تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal