بوشهر جز با نگاه تسهیل گری مدیران به توسعه نمی‌رسد
استاندار بوشهر گفت: امروز کشور برای پیشبرد امور به تغییر نگاه مدیران نیاز دارد و با توجه به ظرفیت‌های متعدد استان بوشهر جز با نگاه تسهیلگری مدیران برای استفاده حداکثری از این فرصت ها به توسعه نمی‌رسد.
1398/04/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی طرح توسعه گلخانه‌های استان بوشهر افزود:‌ در قوانین موجود به اندازه کافی راه و ظرفیت برای تسهیل گری و ایجاد مانع در انجام کارها وجود دارد که باید نگاه ما به سمت روان سازی هدایت شود.

وی بیان کرد: مسئولان با پاسخ به استعلام‌ها در کوتاه‌ترین زمین نسبت به سرعت بخشی در اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی اقدام و مانع تراشی نکنند.

استاندار بوشهر یادآور شد: در برابر اجرای طرح‌های تولیدی، توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری نباید گارد گرفته شود بلکه کمک به توسعه این طرح‌ها باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

گراوند گفت: سال گذشته از 150 هکتار برنامه ریزی انجام شده برای توسعه گلخانه‌ها دراستان بوشهر 103 هکتار اجرا شد که باید نسبت به اجرای کامل برنامه مدیران همت کنند.

وی اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی مسئول تأمین امنیت غذایی کشور است و امروز تلاش دارد با مصوبه توسعه گلخانه هاتحقق این مهم را تضمین کند.

این مسوول اظهار داشت: با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح‌های تولید محصولات گلخانه‌ای در استان این مهم در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد.

وی افزایش راندمان تولید، کاهش مصرف آب، ایجاد اشتغال پایدار، تولید محصول با کیفیت و افزایش درآمد و صادرات را از مزیت‌های گلخانه‌ها عنوان کرد.

استاندار بوشهر گفت: باید زمین‌های کشاورزی واگذار شده برای ایجاد شهرک کشاورزی تعیین تکلیف شود تا از امکانات فراهم شده استفاده بهینه شود.

وی افزود: استفاده از تکنولوژی آب شیرین‌کن خورشیدی باید مورد توجه قرار بگیرد تا مشکلات زیست محیطی ناشی از اجرای طرح‌های آبشیرین کن در اراضی گلخانه‌ای وجود نداشته باشد.

این مسوول با تاکید بر توجه به مهارت افزایی متقاضیان طرح‌های گلخانه‌ای افزود: تعاون روستایی در زمینه آموزش، مهارت افزایی و ترویج کشت گلخانه‌ای تلاش کند.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal