پیش‌بینی برداشت 23 هزار تن میوه هسته‌دار از باغات کردستان
مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم بهره‌برداران استان کردستان امسال بالغ بر 23 هزار تن انواع میوه‌های هسته‌دار شامل آلبالو، گیلاس و زردآلو را از باغ‌های خود برداشت کنند.
1398/04/25

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، زاهد حاجی‌میرزایی اظهار داشت: سطح زیر کشت باغات استان کردستان در سال 97 حدود 1732 هکتار افزایش سطح داشت‌.

وی افزود: امسال وضعیت باغ‌های استان کردستان  مطلوب است و پیش‌بینی ما در تولید محصولات باغی بالغ بر 325 هزار تن است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان کردستان با بیان اینکه زمان برداشت محصول توت فرنگی در استان کردستان رو به اتمام است، گفت: پیش‌بینی ما برای برداشت توت‌فرنگی 50 هزار تن بود اما به دلیل بارندگی‌های شدید، تگرگ و سرمای هوا  حدود سه هزار تُن از این محصول دچار خسارت شد که با پایان یافتن زمان برداشت حدود 47 هزار تن توت فرنگی در سطح استان تولید و محقق شد.

وی ادامه داد: سال گذشته در بحث برداشت توت فرنگی نزدیک به 41 هزار تن تولید توت فرنگی در استان کردستان داشتیم که این رقم امسال با 6 هزار تن افزایش عملکرد به 47 هزار تن رسیده است.

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: در حال حاضر بیشترین میزان تولید و سطح زیرکشت توت فرنگی کشور مربوط به استان کردستان بوده و توت فرنگی استان در کشور یک برند است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برداشت محصولات هسته‌دار مانند آلبالو گیلاس و زردآلو در استان کردستان شروع شده است گفت: پیش‌بینی ما برای برداشت آلبالو از سطح باغات استان تقریبا 8 هزار و 200 تن، در گیلاس نزدیک به 8 هزار تن و در زردآلو هم 7 هزار و 200 تن است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان کردستان یادآور شد: براساس بازدیدهای که از باغات استان داشتیم امسال پیش‌بینی ما این است که عملکرد باغات مطلوب باشد و پیش‌بینی می‌شود امسال بهره‌برداران استان کردستان بالغ بر 23 هزار تن انواع میوه‌های هسته‌دار را از باغ‌های خود برداشت کنند.

وی ادامه داد: هر سال در اسفندماه هوا مقداری گرم می‌شود و  همین موجب شروع فعالیت درخت می‌شود و به یکباره در فروردین ماه باز هوا سرد می‌شود و خسارات زیادی به باغات استان وارد می‌کند اما خوشبختانه امسال هر چند خسارت‌هایی در بحث باغات استان داشتیم اما شدت این خسارات زیاد نبود. 

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal