37 هزار تن گندم در کردستان خرید تضمینی شد
هم اکنون برداشت گندم در تمامی نقاط کردستان آغاز شده است و دست اندرکاران حدود 37 هزار تن از این محصول را به صورت تضمینی خرید کرده اند.
1398/04/25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اظهار داشت: هم اکنون برداشت گندم از مزارع این استان در ر اکثر شهرستان‌های استان شروع شده و به منظور مشارکت در تحقق امنیت غذایی کشور 37 هزار تن گندم از این محصول به صورت تضمینی خرید شده است.

خالد جعفری با اشاره به اینکه حدود 26 هزار تن از 37 هزار تن خریداری شده در سامانه ثبت شده است اضافه کرد: تا اکنون میانگین خرید تضمینی گندم در این استان روزانه حدود 6 هزار و 200 تن بوده است.

وی اضافه کرد: آسان‌کاری لازم برای تحویل گندم کشاورزان انجام شده و به جد مراحل برداشت، حمل و تحویل گندم به مراکز خرید برای آرامش خاطر گندمکاران استان رصد و پایش می شوند.

جعفری در خصوص خرید دانه روغنی کلزا هم گفت: تا کنون 2 هزارتن دانه روغنی کلزا خرید تضمینی شده و یک هزار تن آن در سامانه ثبت شده است.

امسال در بیش از 90 مرکز محصول مازاد بر نیاز گندمکاران این استان به صورت تضمینی خریداری می شود که 70 مورد از این مراکز را سازمان تعاون روستایی کردستان تجهیز و راه اندازی کرده است.

در سال جاری 572 هزار هکتار از مزارع این استان زیر کشت گندم رفته و پیش بینی می‌شود بیش از یک میلیون و 100 هزار تن از این محصول تولید شود.

 

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal