استان آذربایجان شرقی مقام اول کشوری در رفع تداخل اراضی در کشور
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: استان آذربایجان شرقی مقام اول کشوری در رفع تداخل اراضی در کشور را داراست.
1398/04/24

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس اکبر فتحی در جلسه کمیسیون رفع تداخلات استان آذربایجان شرقی که با حضور مهندس عباس زاده مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان و نمایندگانی از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با دستور جلسه بررسی پرونده رفع تداخلات در شهرستانهای کلیبر، ملکان، بستان آباد ، ورزقان ، هوراند ، هشترود و چاراویماق در محل اتاق جلسات سازمان برگزار شده بود با اعلام این مطلب گفت: مقام اول کشوری در کارگروه رفع تداخل پلاکات ثبتی به استان آذربایجان شرقی تعلق دارد، این امر در سایه تفاهم و همدلی فیمابین ادارات ذیربط در این زمینه اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه رفع تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان یکی از بزرگترین اقدامات دولت است که از 4 سال گذشته با جدیت در حال پیگیری است گفت: هدف اصلی از طرح رفع تداخلات برطرف سازی موانع تولید در بخش کشاورزی و سنددار کردن اراضی و در عین حال حفظ و حراست اراضی ملی و منابع طبیعی است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان به اختلافات ملکی بین کشاورزان و دولت در زمینه تداخلات اراضی ناشی از قوانین ضعیف و موازی کاری ها در سال های گذشته اشاره کرد و افزود: با تصویب ماده 54 قانون رفع موانع تولید و تدوین و ابلاغ آیین نامه و دستورالعمل ها، نیازی به مراجعه افراد و کشاورزان به دستگاه قضایی نیست.

وی با بیان اینکه سنددار کردن زمین های کشاورزان نیز در دستور کار مدیریت امور اراضی سازمان است، گفت: رفع تداخلات در زمین های ملی، مسیر را برای سنددار کردن زمین های کشاورزان باز می کند.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز گفت: از ابتدای سال تاکنون 5053.865 هکتار از زمین‌های ملی، دولتی و مردم در کمیسیون رفع تداخلات استان حل و فصل و رفع تداخل شده است.

مهندس داداش نصیری آذربایجان شرقی را جزو استانهای برتر و پیشرو در رفع تداخل اراضی در کشور دانست و افزود: استان آذربایجان شرقی در اجرای برنامه ابلاغی سال 97 در رفع تداخل اراضی رتبه نخست کشور را با 120درصد عملکرد در حوزه تصمیمات کمیسیون رفع تداخلات استان داشته و توانسته است 145499.1 هکتار از اراضی را رفع تداخل نماید و در سال گذشته فراتر از تعهدات خود عمل نموده است.

وی با بیان اینکه فعالیت اجرایی کمیسیون رفع تداخلات اراضی ناشی از اجرای مقررات موازی در اجرای ماده 54 قانون رفع موانع تولید و همچنین مواد مصوب قانون برنامه ششم توسعه از سال 94 در وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده است افزود: از ابتدای سال 98 نیز 42670.72 هکتار از اراضی ملی و غیرملی در کارگروههای شهرستان و کمیسیون رفع تداخلات استان رسیدگی نهایی و تعیین تکلیف شده و جمعاً 5053.865 هکتار اراضی که عمدتاً مستثنیات کشاورزان بوده در کل استان رفع تداخل و مشکلات مالکیتی تولیدکنندگان بخش کشاورزی حل شده و مابقی به عنوان منابع ملی تثبیت شده است.

تعداد مشاهده خبر75 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal