120 مزرعه پرورش خاویار در سطح کشور فعال است
1398/04/24

معاون توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران گفت: 120 مزرعه پرورش خاویار در کشور فعال است که از این مراکز سه هزار تن گوشت و 6 تن خاویار تولید شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، دکتر عبدالحی در حاشیه بازدید از مراکز پرورش ماهی خاویار در روستای رباط سرپوش بخش مرکزی شهرستان سبزوار گفت: از مشکلات فرآوری پرورش خاویار تامین بچه ماهیان است.

وی ادامه داد: سال گذشته از طریق مراکز دولتی یک میلیون و 200 هزار بچه ماهی در اختیار بخش خصوصی قرار داده شد و امسال با حمایت یک مجموعه تکثیر بخش خصوصی 200 هزار بچه ماهی خاویار تولید و در اختیار مزارع پرورش ماهیان خاویاری قرار گرفت.

عبدالحی بیان کرد: در سال گذشته 489 هزار تن ماهی در حوزه ماهیان سردآبی، گرمابی، میگو و خاوریار در سطح کشور تولید شد که 47 هزار تن آن میگو بوده است.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌رضوی نیز گفت: یک‌هزار و 423 مرکز پرورش ماهی در این استان فعال است که سالانه بیش از 10 هزار تن ماهی تولید می‌کنند.

مهدی هدایتی افزود: 223 مرکز تولید ماهی خراسان‌رضوی ماهی سردآبی و یک‌هزار و 200 استخر آن ماهیان گرمابی پرورش می‌دهند.

وی گفت: در حوزه شیلات، در کنار واحدهای سردآبی و گرمابی به موضوع پرورش گیاهان آبزی و ماهیان زینتی در خراسان‌رضوی توجه می‌شود.

تعداد مشاهده خبر253 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal