آغاز مطالعه سایت پرورش تیلاپیا در منطقه سه قلعه سرایان
مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از آغاز مطالعه سایت پرورش تیلاپیا در منطقه سه قلعه سرایان خبر داد.
1398/04/24

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، محمدمهدی سعیدی در بازدید از بخش کشاورزی شهرستان سرایان، گفت: با توجه به سفر اخیر معاون وزیر و رییس شیلات ایران به خراسان جنوبی، توسعه مزارع پرورش ماهی در استان در اولویت قرار دارد.

وی به بی‌کیفیت بودن آب منطقه سه قلعه برای کشاورزی اشاره کرد و افزود: تعداد 12 حلقه چاه در سه قلعه موجود است اما آب این منطقه به دلیل شوری بیش از حد و کیفیت پایین، برای کشاورزی مناسب نیست، از این رو مطالعه در خوصوص تولید محصولات آبزی‌پروری و شیلاتی در دستور کار قرار گرفته است.

سعیدی با بیان این که خراسان جنوبی یکی از چهار استانی است که مجوز پرورش ماهی تیلاپیا را از سازمان حفاظت محیط زیست کشور دریافت کرده است، اظهار داشت: با توجه به این که در استان کویری زندگی می کنیم که با خشکسالی چندین ساله روبرو هستیم، اما تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم در تولید محصولات شیلاتی هم پیشرو باشیم و به عنوان یک استان پویا همیشه نام برده شویم.

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal