زنان 19 درصد شاغلان وزارت جهاد کشاورزی را تشکیل می‌دهند
1398/04/23

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری، از روند مناسب انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، فروغ‌السادات بنی‌هاشم در دیدار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، با بیان این که طرح ارتقای سطوح مدیریتی زنان از سال 96 آغاز شده است و تکلیف قانونی است تا پایان برنامه ششم توسعه، نسبت زنان مدیر در کشور به 30 درصد افزایش یابد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی برنامه گسترده‌ای در خصوص تربیت مدیران آینده دارد که در این طرح، شایسته‌سالاری و نگاه مساوی حاکم بوده و نگاه جنسیتی در این خصوص وجود ندارد.

وی با اشاره به احتساب بانوان شاغل در مراکز جهاد کشاورزی گفت: در سال‌های اخیر نسبت کارکنان زن این وزارت جهاد کشاورزی از 11 درصد به 19 درصد ارتقاء یافته است.

بنی‌هاشم با بیان این که امیدواریم انتصاب مدیران زن به ویژه در سطح استان‌ها شتاب بیشتری گیرد و شاهد اقدامات موثرتری باشیم اظهار داشت: انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی شرایط مناسبی را برای ارتقا و احراز پست‌های مدیریتی در آینده فراهم کرده است.

مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری خاطرنشان کرد: میزان رضایتمندی بالا از عملکرد مدیران زن در سطح وزارت جهاد کشاورزی و سازمان‌‌های جهادکشاورزی استان‌ها بر عزم مدیران عالی رتبه وزارت جهادکشاورزی جهت انتصاب زنان در سطوح مدیریت‌ها افزوده است.

وی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی با همکاری معاونت امور زنان وخانواده در سال گذشته حدود 5 هزار نفر را تحت پوشش آموزش محصول سالم و گواهی شده قرار داد و طی این آموزش‌ها 42 محصول در سطح کشور موفق به دریافت استاندارد تشویقی شدند، ادامه داد: در سال جاری براساس تفاهم‌نامه با معاونت امور زنان و خانواده، پیش‌بینی می‌شود بیش از 17 هزار نفر تحت پوشش آموزش قرار گیرند و 100 محصول بتواند گواهی استاندارد دریافت کند علاوه بر این بسیاری از زنان روستایی و عشایری در سطوح کوچک و برای مصرف خانوار اقدام به ایجاد باغچه‌های سلامت کرده‌اند.

بنی‌هاشم با بیان این که بازاریابی محصولات گواهی شده و سالم از موضوعات و مشکلات این حوزه است، تاکید کرد: با مشارکت زنان روستایی وعشایری می‌توان نهضت تولید و مصرف محصولات استاندارد و گواهی شده را در کشور ایجاد کرد و از بسیاری از هزینه‌های جانبی بهداشت و درمان جلوگیری کرد.

در این بازدید، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز با بیان این که در انتصاب مدیران سازمان نگاه جنسیتی نداریم، گفت: از افراد مختلف فارغ از نگاه جنسیتی و این که آیا توان اداره یک مجموعه و مدیریت را دارد یا نه استفاده می‌کنیم.

مهندس اکبر فتحی با بیان این که چندین تن از روسای مراکز جهادکشاورزی در سطح استان آذربایجان شرقی از بانوان انتخاب شده‌اند، افزود: در سطح مدیران سازمان نیز از بانوان توانمند در پست های مختلف منصوب شده اند که این روند ادامه خواهد یافت.

وی با بیان این که در خصوص فروش محصولات گواهی شده در وضعیت فعلی نیازی به هلدینگ نداریم، تصریح کرد: جامعه هم اکنون محصولات سالم را مطالبه می‌کند و شهرداری‌ها نیز آمادگی دارند برای عرضه محصولات سالم سازمان را یاری کرده و مکان مناسب برای ایجاد مراکز عرضه محصولات در اختیار تولید کنندگان قرار دهند.

گفتنی است؛ در این سفر مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری  از طرح‌های اشتغال زنان روستایی و افتتاح تعدادی از صندوق‌های خرد زنان آذربایجان شرقی بازدید کرد.

تعداد مشاهده خبر569 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal