صادرات روزانه 2 هزار تن محصولات کشاورزی به اقلیم عراق
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان از صادرات روزانه 2 هزار تن محصولات کشاورزی به اقلیم عراق خبر داد.
1398/04/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه استان کردستان (ایران) استان سلیمانیه (اقلیم) که به ریاست استاندار کردستان و با حضور استاندار سلیمانیه، معاونین استاندار و مدیران کل ادارات استان برگزار شد، اظهار کرد: استان کردستان یک استان کشاورزی بسیار مستعد در کشور است و استان سلیمانیه نیز، در بخش کشاورزی در اقلیم مطرح بوده که این امتیاز می‌تواند برای دو استان مزیت هایی برای ایجاد ارتباط‌های بیشتر باشد.

وی افزود: روزانه از مرز باشماق و سیران بند به اقلیم عراق به ویژه استان سلیمانیه 2 هزار تن محصول کشاورزی به اقلیم صادر می‌شود این امتیاز نباید نادیده گرفته شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان  خاطرنشان کرد: در سفر هیات اقلیم به استان کردستان واحدهای تولید قارچ، مرغ و... مورد بازدید قرار گرفتند که مزیت‌های تولید و قیمت‌های محصولات تولیدی مورد قبول این هیات قرار گرفت که امید آن می‌رود رونق صادرات را به همراه داشته باشد.

وی در ادامه با قرائت مفاد تفاهمنامه با اشاره به 9 بند درج شده در تفاهم‌نامه بخش استان کردستان با استان ‌سلیمانیه گفت: ایجاد تسهیلگری در امر صادرات بجای ممنوعیت صادرات کالا نسبت به نظام تعرفه گمرکی و مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی و دامی علاوه بر تبادل اطلاعات مورد نیاز در راستای تامین واکسن‌دار و غیره نیز همکاری‌های لازم دوجانبه، انجام خواهد شد.

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal