40 درصد اراضی استان تهران تاکنون رفع تداخل شده است
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: 40 درصد اراضی استان تهران تاکنون رفع تداخل شده است.
1398/04/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، کمیسیون رفع تداخلات استان به ریاست ذوالفقاری رییس سازمان و با حضور طاهری مدیرکل منابع طبیعی استان، دهنادی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان، خلیل پور مدیر امور اراضی استان و سایر اعضا تشکیل جلسه داد.

ذوالفقاری، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در این جلسه از رفع تداخل 40 درصد از اراضی دارای تداخل استان خبر داد و گفت: تداخل بین اراضی ملی و زمین های کشاورزی مردم به دلیل نبود دوربین‌های نقشه‌برداری در گذشته یکی از معضلات بخش کشاورزی است که طبق بخشنامه وزیر جهاد کشاورزی کارگروه های رفع تداخل در هر استان موظف به بررسی پلاک به پلاک اراضی دارای تداخل هستند.

وی تصریح کرد: از 1123 پلاک ثبتی استان تهران، 322 پلاک دارای تداخل است.

ذوالفقاری با تاکید براینکه رفع تداخل به منظور احقاق حق و تفکیک زمین های کشاورزی ازمنابع طبیعی صورت می گیرد، افزود: بعد از رفع تداخل اراضی، نقشه های تجمیعی تهیه شده و اگر زمین جزو عرصه های ملی نباشد با رعایت سایر موضوعات قانونی برای کشاورزان متقاضی سند صادر می شود.

وی تصریح کرد: رفع تداخل اراضی کشاورزی استان، برکات زیادی برای کشاورز دارد وبه حل اختلاف مالکیت دولت ومردم می انجامد.

این جلسه باهدف بررسی وضعیت پلاک های دارای تداخل شهرستان های ملارد و ری و همچنین بحث و گفتگو درخصوص موانع و مشکلات موجود در ارائه نقشه های اصلاح هندسی شده پلاک ها در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان تهران برگزار شد.

تعداد مشاهده خبر24 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal