تداوم نقش سازنده عشایر نیازمند بهره‌مندی از تکنولوژی است
نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار و در مجلس شورای اسلامی گفت: تداوم خدمات و نقش موثر عشایر در عرصه‌های مختلف نیازمند بهره‌مندی این قشر از تکنولوژی است.
1398/04/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان امور عشایر ایران، علی کاظمی در گردهمایی ساماندهی ارائه خدمات بهداشتی درمانی به عشایر منطقه جنوب غرب کشور، با اشاره به نقش و جایگاه ارزنده عشایر در کشور، مرزداری، تولید بخش عمده‌ای از محصولات گوشتی و پروتئینی، حفاظت از مراتع و گونه های گیاهی را از جمله نقش‌های عشایر کشور نامعنوان کرد.

وی با بیان این که جهان امروز به سمت تکنولوژی پیش می‌رود و تکنولوژی‌های جدید به زندگی افراد هر جامعه‌ای نفوذ کرده است، افزود: جامعه عشایری نیز نیازمند بهره‌مندی از تکنولوژی است تا بتواند همچنان نقش خود را به خوبی ایفا کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار در مجلس ادامه داد: باید امکان سازگاری جمعیت عشایری با تکنولوژی را فراهم و از امکانات و وسایل در راستای پاسخ به نیازهای آنان استفاده کرد.

وی فراهم کردن اشتغال، توسعه و ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی را از نیازهای جامعه عشایری برشمرد.

کاظمی با اشاره به فراکسیون عشایری در مجلس شورای اسلامی، گفت: این فراکسیون با حضور جمعی از افراد مطلع و آشنا به مسائل عشایر و بعضا از خود جمعیت عشایری تشکیل شده و در تلاش است مسائل عشایر را احصا و پیگیری کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه هر کجا امور روستایی مطرح شده، امور عشایر نیز دیده و تسهیلاتی نیز برای این عزیزان لحاظ شده است، خاطرنشان کرد: تنظیم زمان و مسائل مربوط به کوچ، مسائل بهداشتی و درمانی، ایل راه‌های عشایری، ایجاد اشتغال برای فرزندان از انتظارات عشایر است که از سوی سازمان امور عشایر ، مسئولان حوزه سلامت و ادارات مربوطه در حال پیگیری است.

تعداد مشاهده خبر84 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal