لزوم نظارت بر پیشرفت فیزیکی طرح‌های آبخیزداری در استان‌ها
1398/04/22

پانزدهمین نشست ستاد هماهنگی اجرای طرح‌های آبخیزداری روز شنبه با ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری سال 98 در محل سازمان جنگل‌ها برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، در این نشست رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به این که توسعه پایدار وابسته به پذیرش مردم و مشارکت مؤثر آنها در برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های منابع ‌طبیعی است، گفت: میزان و سهم مشارکت مردم در پروژه‌ها باید به شکل کمی معلوم شود.

مهندس خلیل آقایی با بیان این که با شعار دادن، نقش و مشارکت مردم به سر منزل مقصود نمی‌رسد، از اعضای ستاد هماهنگی اجرای طرح‌های آبخیزداری خواست با نظارت بر میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌های آبخیزداری در استان‌ها اعلام کنند که در انجام یک اقدام سازه‌ای، بیولوژیکی و بیومکانیکی در استان چند درصد سهم مشارکت مردم بوده است و به صورت کمی نشان دهند که نقش مردم چقدر بوده است؟

وی درباره نقش و مشارکت مردم در اجرای طرح‌های منابع‌ طبیعی بیشترین وظیفه را متوجه دفتر آموزش، ترویج و مشارکت مردمی سازمان دانست و از این دفتر خواست حوزه‌های شاخص منابع ‌طبیعی که از میزان مشارکت مردمی بالاتری برخوردار باشد را هر هفته در جلسه ستاد گزارش کند.

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور، همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر برنامه‌ریزی دقیق برای آغاز اقدامات بیولوژیکی تأکید کرد و از ادارات کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان‌ها خواست تا میزان بذر مورد نیاز برای اقدامات بیولوژیکی را تعیین و نسبت به تأمین آن اقدام کنند.

تعداد مشاهده خبر123 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal