925 هکتار از مزارع شاهرود به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با اشاره به اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در مزارع این شهرستان گفت: سال گذشته 925 هکتار از این مزارع به سامانه های نوین آبیاری مجهز شد.
1398/04/22
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، علی اصغر حجی به میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این سامانه های نوین آبیاری اشاره کرد و اظهار داشت: برای اجرای این میزان سامانه نوین آبیاری 42 میلیارد ریال هزینه شد.
وی به دیگر اقدامات انجام شده برای تجهیز مزارع به سامانه های نوین آبیاری گفت: تجهیز2 هزار هکتار از مزارع منطقه خارتوران به سامانه‌های نوین آبیاری در دستور کار است که تاکنون با اجرای فاز نخست آن 420 هکتار از مزارع منطقه خارتوران به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با اشاره به بازسازی مرمت و تکمیل قنوات این شهرستان گفت: سال گذشته 17 رشته قنات از محل اعتبارات ملی و استانی تکمیل مرمت و بازسازی شد.
حجی اضافه کرد: در سال 97 تعداد 13 رشته قنات  با صرف  7 میلیارد و 280 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی بازسازی، مرمت و تکمیل شد.
وی افزود: همچنین چهار رشته قنات با صرف یک میلیارد و پانصد و سی میلیون ریال از محل اعتبارات استانی تکمیل، مرمت و بازسازی شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با اشاره به اجرای پروژه های انتقال آب گفت: پروژه انتقال آب در حوزه تعاونی تولید قلعه نو خرقان به طول 2 و نیم کیلومتر اجرا شد.
حجی از احداث 24 مخزن ذخیره آب برای بهره‌برداری از پروژه‌های سامانه‌های نوین آبیاری در سال گذشته اشاره کرد و گفت: حجم این مخزن های ذخیره آب 57 هزار و 889 متر مکعب است.
تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal