بازدید معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی از روند برداشت گندم و طرح PVS مقایسه ارقام گندم در شهرستان خدابنده
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی آقای عباس کشاورز از روند برداشت گندم دیم در شهرستان خدابنده و همچنین طرح pvs و مقایسه 9 رقم گندم در مزرعه بهروز دشت خدابنده و از مزرعه 25 هکتاری کلزا مزرعه دشت میر بازدید کرد و خاطر نشان شد 50 درصد اراضی کشاورزی کشور بصورت دیم می باشد. همچنین از پرداخت تمام بهای گندم تا 11 تیرماه خبر داد.
1398/04/22

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی زنجان، عباس کشاورز معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، علی‌رضا مهاجر، مجری طرح دانه‌های روغنی و اسماعیل اسفندیاری‌پور، مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی روز پنج‌شنبه 20 تیر ماه در سفر به استان زنجان به همراه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از معاونین و مدیران سازمان از روند برداشت گندم در شهرستان خدابنده و همچنین از طرح PVS و مقایسه 9 رقم گندم در مزرعه کشاورزی بهروز دشت و مزرعه 25 هکتاری تولید بذر کلزا در کشت و صنعت دشت میر خدابنده بازدید کردند.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه شهرستان خدابنده بویژه از نظر کشاورزی دیم یک شهرستان بزرگ کشاورزی است، هدف از سفر به استان زنجان را بررسی کشت و کار و کشاورزی دیم در این استان اعلام کرد.

عباس کشاورز تصریح کرد: از نظر سطح 50 درصد اراضی زراعی کشور دیم است و افزایش کشاورزی دیم یکی از سیاست های وزارتخانه طی سال‌های اخیر محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه باید از کشاورزان حمایت شده و بذرهای جدید و تکنولوژی‌های روز به سرعت در اختیار بهره‌برداران قرار گیرد، افزود: حتما باید کشاورزی دیم کشور متنوع شده و حبوبات و محصولات علوفه‌ای در کنار غلات به کشاورزی دیم تزریق شود و در این راستا گام‌های اساسی طی سال‌های آتی برداشته خواهد شد.

کشاورز عنوان کرد: تا تاریخ 11 تیرماه بهای تمام گندم خریداری شده از کشاورزان کشور پرداخت شده است.

تعداد مشاهده خبر208 بار
تصاویر مرتبط

  • تصویر_0
نوع فایل نام فایل توضیحات
خبر_0
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal