آغاز پرداخت 70 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به کشاورزان سیلزده لرستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، از آغاز پرداخت 70 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به کشاورزان سیل‌زده لرستان خبر داد.
1398/04/22

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، دکترعبدالرضا بازدار با اشاره به آغاز پرداخت تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان سیل خاطرنشان کرد: تاکنون 467 پرونده در این راستا تشکیل و 2 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت نیز پرداخت شده است.

وی با تشریح نحوه تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده از سیل لرستان اظهارکرد: پس از سیل اخیر در لرستان و وارد آمدن خسارات به زیرساخت‌های کشاورزی،اقدامات اولیه و فوریتی از سوی جهاد کشاورزی لرستان آغاز شد که ازجمله آن می‌توان به؛ راه‌اندازی 410 ایستگاه پمپاژ، ترمیم و ایجاد بیش از 400 کیلومتر راه بین مزارع و 360 کیلومتر کانال اشاره کرد.
این مسوول بکارگیری 160 دستگاه ماشین آلات سنگین در حوزه کشاورزی را از دیگر اقدامات جهاد کشاورزی لرستان در سیل اخیر دانست و افزود: بسیاری از باغات خسارت دیده از سیل با به‌کارگیری وسایل مکانیزه لایروبی شد به طوری که بیش از 200 هزار متر مکعب لجن و رسوبات آورده سیل را از باغات خارج شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در خصوص نحوه پرداخت کمک بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده از سیل اخیر در لرستان یادآور شد: بیش از 140 نفر از همکاران  در فرآیند تشکیل پرونده کشاورزان آسیب دیده از سیل اخیر فعالیت دارند به طوری که بیش از 40 نفر از همکاران در ستاد سازمان و دبیرخانه در ارزیابی و برآورد و تشکیل پرونده کشاورزان آسیب دیده از سیل همکاری و روند رسیدگی را تسریع می‌کنند.  
دکتر بازدار از تشکیل 17600 پرونده در جریان سیل اخیر در لرستان خبر داد و افزود: 70 میلیارد خسارت بلاعوض به کشاورزان آغاز شده است به طوری که تاکنون به 467 پرونده 2 میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شده است.
تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal