پرداخت 8 هزار میلیارد ریال برای زنجیره تولید گوشت قرمز عشایر در دو سال اخیر
1398/04/20

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در 2 سال گذشته بیش از هشت هزار میلیارد ریال برای زنجیره تولید گوشت قرمز به عشایر کشور تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، کرمعلی قندالی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مناطق ییلاقی و عشایری شهرستان مهدیشهر استان سمنان خاطر نشان کرد: از سال‌های 93 تا 96 بیش از 66 هزار کیلومتر از ایل راه‌های کشور در سامانه‌های اینترنتی ثبت شد.

قندالی تصریح کرد: از محل اعتبارهای مدیریت بحران بیش از 6 هزار میلیارد ریال به عشایر کشور در چهار سال گذشته پرداخت شد که این اعتبار با کارمزد چهار درصد، ضمانت گردشی و با بازپرداخت پنج ساله است.

وی تصریح کرد: از این میزان اعتبار یک هزار میلیارد ریال در سال 98 در بخش عشایری توزیع شد که این اعتبارها در تأمین نهاده‌های دامی به خصوص جو برای خوراک دام تأثیرگذار بوده است.

رئیس سازمان امور عشایری گفت: در بیش از هفت هزار هکتار از مراتع عشایر کشور در سال‌های گذشته گیاهان دارویی کشت شد که این رقم در سال 98 به 10 هزار هکتار افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان امور عشایری با بیان اینکه سمنان یکی از استان‌های شاخص در حوزه تولید و بهره برداری مطلوب عشایر از مراتع است، ادامه داد: سرانه دام و مراتع عشایر سمنان به ترتیب 2.2 و 2 برابر متوسط کشوری است.

تعداد مشاهده خبر83 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal