برگزاری جلسه عفاف و حجاب سازمان با حضور نماینده ولی فقیه در سازمان
1398/04/20

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، صبح پنجشنبه (20تیر) جلسه تخصصی عفاف و حجاب با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، مشاور رییس سازمان در امور بانوان و کلیه بانوان سازمان در سالن جلسات برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین سجادی با بیان اینکه به خاطر منش، روش و کردار شما عزیزان به وجود تک تک شما خواهران افتخار می کنیم، گفت: در کتب آیت الله مطهری و نهج البلاغه در خصوص عفاف و حجاب مطالب بسیار ارزنده ای نوشته شده است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان افزود: از نگاه دین و شرع مقدس برای زن جایگاه عجیب و فوق العاده ای در نظر گرفته شده و شخصیتی که دین به زن داده است، برای مردان شاید نا مفهوم باشد.

وی با اشاره به اینکه در رفتار زن بسیار تاکید شده که چه در مکان های عمومی و چه در مکان های خاص مراقب عملکرد یا پوشش خود باشند، اظهار داشت: حتی برای نشستن در هنگام نماز خواندن هم برای زن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه چرا دین برای جایگاه زن بسیارتاکید دارد، تشریح کرد: جایگاه زن والاست، چون بسیار مهم است و برای صیانت از آن بسیار باید کوشا بود و در این راستا نگاه سازمانی هم به خواهران بسیار مناسب و در صیانت از جایگاه و شخصیت یک بانو می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سجادی در پایان تاکید کرد: غرب برای از بین بردن جایگاه زنان در کشور ما بسیار تلاش میکند، اما جای تشکر و قدردانی از شما همکاران عزیز می باشد که نه تنها جایگاه خود را حفظ، بلکه دیگران را هم به این امر ترغیب می کنید.

مشاور رییس سازمان در امور بانوان نیز به تاریخچه حجاب در ایران قبل از اسلام و ادیان مختلف اشاره کرد و گفت: حجاب از جمله دستاورد های بشریت در پروسه تکامل بوده و بشر در طول زندگی به این نتیجه رسیده است که پوشش برای زن و مرد موجب آزادی عمل و امینیت محیطی می‌‎باشد.

عشرت زرگری افزود: در اسلام نیز نگاه ویژه های به جایگاه ارزشمند زن وجود دارد و تاکید بر مقوله حجاب در اسلام به واسطه حفظ همین جایگاه میباشد.

وی اظهار داشت: در بحث حجاب و پوشش مناسب با هدف به حداقل رساندن حساسیت های جنسیتی و حداکثر سازی راندمان محیط محیط کاری منشور عفاف و حجاب سازمان جهاد کشاورزی تهیه شده و همواره مد نظرقرار میگیرد.

مشاور رییس سازمان در امور بانوان بیان کرد: زنان ما میباست به عنوان فکر و صاحب نظر در حوزه تخصصی کاری مطرح شوند و لازمه این امر حضور اجتماعی ایشان در قالب عرف و شرع اسلامی میباشد.

زرگری در ادامه از توجه ویژه بانوان شاغل در مجموعه واحد های سازمان جهاد کشاورزی بابت حفظ و رعایت صحیح شئونات اسلامی تشکر ویژه کرد و افزود: امید که با تلاش در جهت افزایش سطح دانش فنی و توانایی های فردی و مدیریتی زنان بتوانند نقش موثر تری در پیشبرد اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایفا نمایند.

لازم به ذکر است که در پایان جلسه از بانوان سازمان در راستای حفظ و رعایت مسائل ارزشی عفاف و حجاب، تقدیر گردید.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal